X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sumliński musi przeprosić kierowcę ks. Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2009 16:14
Dziennikarz Wojciech Sumliński, wydawca "Wprost" i Marek Król, były redaktor naczelny tego tygodnika muszą przeprosić kierowcę księdza Jerzego Popiełuszki za sugestie, iż współpracował on z SB.
Audio

Dziennikarz Wojciech Sumliński, wydawca "Wprost" i Marek Król, były redaktor naczelny tego tygodnika muszą przeprosić kierowcę księdza Jerzego Popiełuszki za sugestie, iż współpracował on z SB. Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił jednak nieznacznie treść przeprosin wskazanych przez Sąd Okręgowy.

Ma się w nich pojawić informacja, że do naruszenia dóbr osobistych doszło nieumyślnie i że przeprosiny są publikowanie nie za kłamliwe informacje, jak tego chciał sąd pierwszej instancji, ale za informacje, które nie znajdują należytego oparcia w zgromadzonych materiałach - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej rzeczniczka Sądu Apelacyjnego Barbara Trębska.
W pozostałej części apelacja pozwanych i w całości apelacja pozywającego, domagającego się 50 tysięcy złotych na cel społeczny, zostały oddalone.

Cztery lata temu Wojciech Sumliński napisał na łamach "Wprost", że w 1984 roku przyjaciel i kierowca księdza Popiełuszki Waldemar Chrostowski został zarejestrowany jako "zabezpieczenie operacyjne". Dziennikarz podkreślał, że jest prawdopodobne, iż Chrostowski stał się świadomym, operacyjnym źródłem Służb Bezpieczeństwa. Kierowca kapelana Solidarności zaprzeczył temu i zażądał przeprosin oraz 50 tysięcy złotych na muzeum księdza Popiełuszki.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)