X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szybkie zaliczki dla ofiar wypadków drogowych

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2009 11:25
Obecnie oczekiwanie na wypłatę odszkodowania jest zbyt długie.

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski uczestniczący w Sejmie w konferencji "Ofiary Wypadków Drogowych - Nasza Wspólna Odpowiedzialność" podkreślił, że obecnie oczekiwanie na wypłatę odszkodowania jest zbyt długie.

 

W myśl projektu nowelizacji kodeksu postępowania karnego, prokurator lub sąd będzie mógł zdecydować o wypłacie zaliczki przez firmę ubezpieczeniową jeszcze przed ostateczną decyzją o wypłacie odszkodowania.

Zasada ta obowiązywałaby w określonych sytuacjach wobec osób, które są ubezpieczone. Minister dodał, że obecnie ofiary wypadków są często w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Codziennie na polskich drogach dochodzi do ponad stu wypadków.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

Poszkodowani w wypadkach

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2010 18:35
Brak informacji o podstawowych prawach i sposobach dochodzenia odszkodowania to problemy, z którymi na co dzień spotykają się stowarzyszenia pomagające ofiarom wypadków drogowych. Elżbieta Korczyńska rozmawia z Januszem Popielem...
rozwiń zwiń