X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Już stracił stanowisko wiceprezesa sądu. Może zostać wydalony z zawodu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 11:58
Sędzia, skazany na początku lipca przez sąd dyscyplinarny za kradzież 50 zł, po interwencji ministra sprawiedliwości, stracił wczoraj funkcję wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie. Mirosław T. nadal jest sędzią. Nie pracuje, ale pobiera trzy czwarte pensji.
Stół sędziowski
Stół sędziowski Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Trwa postępowanie dyscyplinarne w sprawie usunięcia go z zawodu. W pierwszej instancji zapadł w jego sprawie nieprawomocny wyrok. Mirosław T. w marcu miał ukraść 50 zł na stacji benzynowej. Gdy wszedł do sklepu, przy kasie stała starsza kobieta. Położyła na ladzie 50 zł. Sędzia miał wykorzystać nieuwagę klientki i schować gotówkę do kieszeni.

Prokuratura dotarła do niego dzięki zapisom ze sklepowego monitoringu. Mirosław T. zeznał, że 50-złotowy banknot pomylił z paragonem i dlatego schował go do kieszeni, a później do portfela. Z inicjatywy ministra sprawiedliwości Sąd Apelacyjny w Łodzi wystąpił do Krajowej Rady Sądownictwa o odwołanie sędziego ze stanowiska wiceprezesa sądu w Żyrardowie. Uzasadniał to dobrem wymiaru sprawiedliwości. Krajowa Rada Sądownictwa zdecydowała o tym w minionym tygodniu.

W latach 2011-2015 do sądów dyscyplinarnych dla sędziów trafiło 310 wniosków. Najczęściej stosowana była najmniej uciążliwa kara upomnienia - w 90 przypadkach (28 procent spraw). Z powodu przedawnienia umorzono 18 spraw (6 procent). 43 sprawy (13 procent) zakończyło się uniewinnieniem. Z urzędu złożono 11 sędziów, czyli średnio dwóch rocznie.

ksem/

Czytaj także

Przyjmował łapówki za wydawanie korzystnych orzeczeń. Sędzia z Kościerzyny usunięty z zawodu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 16:35
Sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku wydalił z zawodu sędziego Janusza K. z Kościerzyny (Pomorskie), skazanego w kwietniu przez sąd na cztery lata więzienia za to, że w zamian za korzystne wyroki przyjął ok. 100 tysięcy łapówki.
rozwiń zwiń