X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Będzie kolejny wniosek?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2009 10:58
A. Czuma: Prokuratura sprawdzi, czy są podstawy do złożenia nowego wniosku o wydanie Edwarda Mazura.
Audio

Prokuratura sprawdzi, czy nowe dowody w śledztwie dotyczącym zabójstwa generała Marka Papały pozwalają na złożenie kolejnego wniosku o ekstradycję Edwarda Mazura – powiedział minister sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Jak podaje PAP minister zapewnił, że jego resort będzie robił wszystko, by „znaleźć dowody, które pozwolą schwytać głównych sprawców morderstwa byłego szefa policji”.

Robert Majewski, nadzorujący pion ds. zwalczania przestępczości zorganizowanej, powiedział w środę, że na razie nie został złożony nowy wniosek o wydanie Mazura. - Prowadzimy śledztwo, zbieramy dowody – mówił.

Poprzedni wniosek o aresztowanie i ekstradycję Mazura Polska przesłała Stanom Zjednoczonym w kwietniu 2005 r. Na wydanie biznesmena Polsce w lipcu 2007 r. nie zgodził się sąd federalny w Chicago, który uznał, że rząd nie wykazał, iż istnieje znaczne prawdopodobieństwo popełnienia przez niego zarzucanego mu przestępstwa.

We wtorek media poinformowały, że polskie starania o wydanie Edwarda Mazura popiera sekretarz stanu USA Hillary Clinton. Czytaj więcej!

(sż, pap)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miller: śmierć świadka utrudni ekstradycję Mazura

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2010 07:49
Leszek Miller uważa, że śmierć kluczowego świadka w sprawie zabójstwa generała Marka Papały, utrudni proces ekstradycyjny biznesmena Edwarda Mazura. Gangster Artur Zirajewski, który współpracował ze śledczymi w sprawie Papały, zmarł w celi zakładu karnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"DGP": Co było przyczyną śmierci "Iwana"?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2010 06:04
"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do raportu o przyczynach śmierci Artura Zirajewskiego - gangstera, który był świadkiem w sprawie o morderstwo generała Marka Papały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazur płacił za dyskredytowanie zeznań

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 12:05
FBI przekazało polskim śledczym, że polonijny biznesmen z USA Edward Mazur podjął działania, by inni świadkowie za pieniądze zdyskredytowali obciążające go zeznania Artura Zirajewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć Papały. Tajemnicze zeznania b.oficera WSW

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2010 19:19
– Edward Mazur twierdził, że w zabójstwo gen. Marka Papały wrabiają go wojskowe służby specjalne – zeznał w czasie śledztwa w sprawie śmierci byłego szefa policji, płk Aleksander L. Ten sam, który teraz czeka na proces w związku z załatwianiem za łapówki pozytywnej weryfikacji oficerom WSI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świadek: Mazur płakał po zabójstwie Papały

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 15:50
Sąd kontynuował proces w sprawie zabójstwa b. szefa policji gen.Marka Papały. W piątek zeznawał 58-letni Stanisław S., osobisty kierowca Edwarda Mazura, podejrzewanego o zlecenie zabójstwa generała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Papały nauczką dla wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 07:22
Niech ta sprawa pokaże, jakie błędy popełniono w śledztwie i niech to będzie nauczką dla wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd federalny w Chicago ma wydać decyzję w sprawie ekstradycji Edwarda Mazura

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2007 17:45
O szansach na wyjaśnienie okoliczności zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały porozmawiam z publicystami - Jerzym Jachowiczem z "Dziennika" i Grzegorzem Pawelczykiem z "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie ekstradycji Mazura

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2007 16:20
Sąd w Chicago nie zgodził sie na ekstradycję Edwarda Mazura
rozwiń zwiń