X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Clinton za ekstradycją Mazura

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2009 13:23
wprost.pl: Hillary Clinton popiera polskie starania o ekstradycję Edwarda Mazura.
Audio

Hillary Clinton popiera polskie starania o ekstradycję Edwarda Mazura, podejrzanego o podżeganie do zabójstwa gen. Marka Papały – pisze wprost.pl

Sekretarz stanu USA napisała w tej sprawie list do polskiego ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy. Jak informuje wprost.pl napisała w nim, że „czeka na nowe dowody”, aby rząd USA mógł zezwolić na ekstradycję. „Osobiście oczekuję współpracy z Panem, aby wzmocnić nasze doskonałe stosunki dotyczące wykonywania prawa” – miała napisać Clinton.

List sekretarz stanu jest dopowiedzią na deklarację wysłaną do USA przez ministra sprawiedliwości. Andrzej Czuma zapowiedział w nim podtrzymanie wniosku o ekstradycję Edwarda Mazura. Minister swoją deklarację miał motywować nowymi dowodami w tej sprawie – pisze wprost.pl

Pierwszy wniosek o ekstradycję Mazura, złożony w 2007 roku, został odrzucony przez sąd w Illinois. Sędzia stwierdził, że polska strona nie przedstawiła jednoznacznych dowodów w sprawie. Nie uwzględnił tym samym zeznań głównego świadka oskarżenia płatnego zabójcy Artura Z., który wskazał Mazura jako zleceniodawcę zabójstwa generała głównego policji.

W związku z pojawieniem się nowych dowodów świadczących przeciwko Mazurowi, polski rząd skierował ponowny wniosek o ekstradycję. Dokument został złożony 12 stycznia 2009 roku. Hillary Clinton w liście do Andrzeja Czumy napisała, że w pełni popiera prośbę polskich władz. Jak pisze, osobiście wierzy, że do ekstradycji i tak dojdzie, a „wymiary sprawiedliwości: polski i amerykański dopełnią swoich obowiązków".

(sż)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miller: śmierć świadka utrudni ekstradycję Mazura

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2010 07:49
Leszek Miller uważa, że śmierć kluczowego świadka w sprawie zabójstwa generała Marka Papały, utrudni proces ekstradycyjny biznesmena Edwarda Mazura. Gangster Artur Zirajewski, który współpracował ze śledczymi w sprawie Papały, zmarł w celi zakładu karnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazur płacił za dyskredytowanie zeznań

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 12:05
FBI przekazało polskim śledczym, że polonijny biznesmen z USA Edward Mazur podjął działania, by inni świadkowie za pieniądze zdyskredytowali obciążające go zeznania Artura Zirajewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć Papały. Tajemnicze zeznania b.oficera WSW

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2010 19:19
– Edward Mazur twierdził, że w zabójstwo gen. Marka Papały wrabiają go wojskowe służby specjalne – zeznał w czasie śledztwa w sprawie śmierci byłego szefa policji, płk Aleksander L. Ten sam, który teraz czeka na proces w związku z załatwianiem za łapówki pozytywnej weryfikacji oficerom WSI.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wiem kto i dlaczego zabił Papałę"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 12:21
Do 12 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył rozpoczęty w środę proces dwóch gangsterów za nakłanianie i o współudział w zabójstwie b. szefa policji gen. Marka Papały w 1998 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świadek: Mazur płakał po zabójstwie Papały

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 15:50
Sąd kontynuował proces w sprawie zabójstwa b. szefa policji gen.Marka Papały. W piątek zeznawał 58-letni Stanisław S., osobisty kierowca Edwarda Mazura, podejrzewanego o zlecenie zabójstwa generała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Papały nauczką dla wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 07:22
Niech ta sprawa pokaże, jakie błędy popełniono w śledztwie i niech to będzie nauczką dla wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd federalny w Chicago ma wydać decyzję w sprawie ekstradycji Edwarda Mazura

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2007 17:45
O szansach na wyjaśnienie okoliczności zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały porozmawiam z publicystami - Jerzym Jachowiczem z "Dziennika" i Grzegorzem Pawelczykiem z "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie ekstradycji Mazura

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2007 16:20
Sąd w Chicago nie zgodził sie na ekstradycję Edwarda Mazura
rozwiń zwiń