X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bitwa pod Grunwaldem. Oni są prawdziwymi zwycięzcami [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 19:24
Około tysiąca rycerzy uczestniczyło w inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem a widowisko oglądało 60 tysięcy osób. Jak co roku rekonstruktorzy stanęli na wysokości zadania i dzięki nim po raz 21. zjednoczone wojska polsko-litewskie pokonały Krzyżaków.

Dominika Gadomska/PolskieRadio.pl

607 lat temu, przed bitwą wielki mistrz krzyżacki Ulrich von Jungingen przekazał królowi Polski najwyższemu księciu Litwy dwa nagie miecze. Władysław Jagiełło odpowiedział, że choć w polsko-litewskim wojsku nie zbywa oręża, przyjmuje ten dar. Co roku od 21. lat miecze są wbijane w pola Grunwaldu przez rekonstruktorów, którzy w niezwykłej inscenizacji odgrywają przed widzami przebieg walki z 1410 roku.

Wprawdzie bitwa już się zakończyła, ale na grunwaldzkich polach nadal można wiele zobaczyć i usłyszeć. Organizatorzy przygotowali kilka koncertów, wspólną zabawę i pokaz sztucznych ogni. Można też zwiedzać obozowisko rycerskie oraz miasteczko rzemieślników i kupców, w którym ustawiono kilkadziesiąt kramów oferujących repliki średniowiecznych ubiorów, obuwia i galanterii, a także inspirowaną dawnymi wiekami biżuterię czy uzbrojenie.

Przed inscenizacją bitwy podczas Apelu Grunwaldzkiego poinformowano, że w Stębarku może powstać nowe Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Projekt opiniuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Potrzeba na to 22 milionów złotych. Dni Grunwaldu zakończą się jutro. 

A jak wyglądała bitwa? Zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obama w Polsce. Snajperzy na dachach, trasy sprawdzone pirotechnicznie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 09:43
Patrole policjantów i radiowozy rozstawione wzdłuż trasy z lotniska do centrum, policyjne bramki otaczające m.in. hotel Marriott, informacje w autobusach o ewentualnych zmianach trasy - tak wygląda stolica tuż przed obchodami 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce.
rozwiń zwiń