X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Morderstwo na tle politycznym w USA? Zastrzelony pracownik Demokratów był informatorem Wikileaks

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 16:07
- Seth Rich, pracownik Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC), zastrzelony 10 lipca 2016 roku koło swojego mieszkania w Waszyngtonie, miał być informatorem WikiLeaks i przekazał jej dziesiątki tysięcy e-maili - podają różne źródła.
Seth Rich
Seth RichFoto: YOUTUBE/RAMZPAUL

Pragnący zachować anonimowość federalny śledczy, który przeglądał raport FBI zawierający szczegółowy opis zawartości komputera Richa z ostatnich 96 godzin jego życia, powiedział FoxNews, że skontaktował się on z WikiLeaks za pośrednictwem Gavina MacFadyena.

MacFadyen był amerykańskim dziennikarzem śledczym, dokumentalistą oraz dyrektorem WikiLeaks, który ówcześnie mieszkał w Londynie. Zmarł w październiku 2016 roku w wieku 76 lat. 

"Widziałem e-maile pomiędzy Sethem Richem i Wikileaks"

Były detektyw śledczy z Waszyngtonu Rod Wheeler powiedział: "Zgodnie z prowadzonym przeze mnie śledztwem istniała wymiana korespondencji e-mailowej pomiędzy Richem a WikiLeaks".
Federalny śledczy oświadczył FoxNews: "Widziałem e-maile pomiędzy Sethem Richem i Wikileaks". Dodał, że FBI jest w posiadaniu tej korespondencji, natomiast śledztwo w sprawie zabójstwa pracownika Demokratów prowadzi nadal policja w Waszyngtonie.

Dodał, że 44 053 emaile i 17 761 załączników z korespondencji pomiędzy liderami DNC w okresie między styczniem 2015 a późnym majem 2016 roku zostało przetransferowanych z komputera Richa do MacFadyena przed 21 maja.

Informacje od federalnego śledczego przekazane FoxNews są zgodne z ustaleniami byłego detektywa Roda Wheelera. Wheeler został zatrudniony przez rodzinę zmarłego Richa do wyjaśnienia sprawy morderstwa.

Policja orzekła, że atak na Richa miał charakter rabunkowy, choć ofierze nie zabrano portfela ani nic wartościowego. 

Odpowiedzi w policji lub w FBI

Wheeler uważa, że "odpowiedzi na pytanie, kto zamordował Setha, znajdują się na komputerze bądź na półce w siedzibie policji z Waszyngtonu albo w centrali FBI".

12 dni po jego śmierci Wikileaks opublikowało wewnętrzną korespondencję liderów DNC, która pokazywała jak członkowie Partii Demokratycznej spiskowali w celu uniemożliwienia senatorowi Berniemu Sandersa uzyskania jej nominacji na kandydata na prezydenta.

Konsekwencją tego była rezygnacja Debbie Wasserman Schultz ze stanowiska przewodniczącej DNC, a znaczna liczba wyborców Sandersa odmówiła wsparcia kandydatury Hillary Clinton w zeszłorocznych wyborach prezydenckich.

Nagroda od Wikileaks za wyjaśnienie sprawy

Lider WikiLeaks Julian Assange nie potwierdził dotąd informacji o współpracy portalu z Richem. WikiLeaks ogłosiło natomiast, że oferuję nagrodę w wysokości 20 tys. dolarów za informację, która doprowadzi do skazania za zabójstwo Richa.

Waszyngtońska policja nie dysponuje obecnie żadnymi znaczącymi poszlakami co do mordercy bądź morderców - poinformowały koła bliskie prowadzonemu śledztwu. Przedstawiciele policji i FBI odmówili komentarza w tej sprawie.

Wheeler uważa, że potężne i wpływowe siły uniemożliwiają prowadzenie dochodzenia. - Moje śledztwo wskazuje, że ktoś z DNC bądź osób powiązanych z H. Clinton blokuje postępy w sprawie - dodał. 

dcz

Czytaj także

Hillary Clinton przerywa milczenie. "Przegrałam wybory przez szefa FBI"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 10:43
W wywiadzie dla CNN, była kandydatka na prezydenta stwierdziła, że gdyby nie list szefa FBI Jamesa Comey, mówiący o wznowieniu śledztwa przeciwko niej, wygrałaby wybory. 
rozwiń zwiń