X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef PiS: odsłonięcie tablicy krokiem do zwycięstwa prawdy, pamięci, Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 16:25
- Prezydent Lech Kaczyński, wicepremier Przemysław Gosiewski i minister Zbigniew Wasserman byli głęboko związani z polskim państwem i z polskim narodem; byli państwowcami i polskimi patriotami - powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej - prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawia podczas uroczystości w KPRM w Warszawie
Obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej - prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawia podczas uroczystości w KPRM w WarszawieFoto: PAP/Jacek Turczyk

- Odsłonięcie w KPRM tablicy pamięci Lecha Kaczyńskiego, Przemysława Gosiewskiego i Zbigniewa Wassermanna jest krokiem ku temu, by ci, którzy szerzą nienawiść i chcą niszczyć pamięć przegrali. By zwyciężyła prawda, by zwyciężyła pamięć, by zwyciężyła Polska - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Czytaj więcej
katastrofa smoleńska 1200 free
Katastrofa smoleńska - raport specjalny

"Byli państwowcami i byli jednocześnie polskimi patriotami"

W poniedziałek w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicepremiera Przemysława Gosiewskiego i ministra Zbigniewa Wassermanna, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.

- Doszło do tragedii, w której mieliśmy do czynienia z jednej strony z bólem wielkiej, ośmielam się powiedzieć, tej lepszej części narodu, ale mieliśmy też i eksplozję zła, eksplozję nienawiści - podkreślił Jarosław Kaczyński. - Do dziś te dwie siły, te dwa żywioły ze sobą walczą - dodał lider PiS.

- Jestem przekonany, że ten dzień, to montowanie tutaj, w tym tak ważnym w Polsce miejscu, tablicy pamięci tych trzech polityków jest kolejnym krokiem ku temu, by ci, którzy szerzą nienawiść i chcą niszczyć pamięć przegrali. By zwyciężyła prawda, by zwyciężyła pamięć, by zwyciężyła Polska - oświadczył Kaczyński.

Lider PiS podziękował m.in. premier Beacie Szydło za odsłonięcie tej tablicy, oraz "za pamięć". - Pamięć o trzech ludziach, którzy byli jak wszyscy ludzie różni, ale których łączyło to, że byli głęboko związani z polskim państwem i z polskim narodem. Byli państwowcami i byli jednocześnie polskimi patriotami - podkreślił.

"Dzięki temu szliśmy powoli ku zwycięstwu"

Kaczyński wskazał, że "bieg wydarzeń, burzliwa historia ostatnich dziesięcioleci zetknęła ich ze sobą".

- Kiedy byliśmy w opozycji, kiedy byliśmy atakowani, kiedy byliśmy tą watahą, która miała być dorżnięta - przepraszam za słowo - kiedy mieliśmy być anihilowani (...), kiedy chciano nas zniszczyć, to się nie udało. To się nie udawało, m.in. dlatego, że mieliśmy takich polityków, takich ludzi, kolegów, przyjaciół jak Zbigniew, jak Przemysław - powiedział Kaczyński podczas uroczystości.
prezes PiS.

- Dzięki temu szliśmy powoli ku zwycięstwu - dodał prezes PiS.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 

dcz

Czytaj także

Siódma rocznica katastrofy smoleńskiej. "Wspólnota narodowa choć dziś boleśnie podzielona, musi się kiedyś zjednoczyć"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 21:53
W całym kraju uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. W 7. rocznicę rozbicia samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w intencji ofiar zostały odprawione Msze św., na ich grobach oraz w miejscach upamiętnienia złożono kwiaty i zapalono znicze.
rozwiń zwiń