X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda: chciałbym, by za kilka lat Polska była w G20

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 17:51
- Polska jest jednym z najlepiej gospodarczo rozwiniętych państw na świecie - powiedział prezydent.
Audio
  • Premier: Polska ma ambicję być stałym uczestnikiem spotkań G20 (IAR)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: prezydent.pl

Andrzej Duda we wtorek podczas spotkania z przedstawicielami polskich innowacyjnych firm "Start-upy w Pałacu_edycjaB2B" stwierdził, że nikt nie ma wątpliwości, że jesteśmy narodem ludzi inteligentnych, a wszędzie, gdzie Polacy się pojawią na świecie, tam dają sobie radę - często znakomicie.

Według niego dlatego wielkim zadaniem rządzących polityków jest wykorzystanie tego potencjału tutaj w kraju, zanim on znajdzie się za granicą. Prezydent podkreślił, że trzeba jednak w Polsce stworzyć możliwości do rozwoju tego potencjału.

Andrzej Duda Ja bym chciał, żeby Polska w tej czołówce była, ja bym chciał, żeby za kilka lat choćby taka kwestia, jak miejsce Polski w G20 była niedyskutowalna, była po prostu faktem, o którym się nie dyskutuje

Mówił o roli start-upów i nakładów na badania i rozwój. - Jeżeli chcemy budować naszą własną innowacyjną gospodarkę, jeżeli chcemy w Polsce produkować w przyszłości produkty wysokoprzetworzone, takie które będą stawiały nas na wysokim poziomie krajów najbardziej rozwiniętych w świecie, to właśnie w te elementy musimy inwestować, a tym najważniejszym elementem jest tkanka ludzka - wskazał.

Przypomniał, że jeden na dziesięć start-upów osiąga sukces, ale ta jedna dziesiąta decyduje, czy gospodarka jest gospodarką wysoko rozwiniętą, czy idzie do przodu, czy państwo należy do czołówki europejskiej i światowej.

- Ja bym chciał, żeby Polska w tej czołówce była, ja bym chciał, żeby za kilka lat choćby taka kwestia, jak miejsce Polski w G20 była niedyskutowalna, była po prostu faktem, o którym się nie dyskutuje - czy Polska jest państwem spełniającym warunki przynależności do G20, czy też nie - po prostu jest państwem jednym z najlepiej gospodarczo rozwiniętym na świecie - powiedział.

Premier: Polska ma ambicję być stałym uczestnikiem spotkań G20

Na zaplanowane w najbliższy weekend spotkanie ministrów finansów i szefów banków centralnych grupy G20 w Baden-Baden zaproszony został wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Zaproszenie wystosował podczas spotkania ministrów finansów państw Trójkąta Weimarskiego w Paryżu szef resortu finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

- Uczestnictwo Morawieckiego w tym spotkaniu, jest takim podsumowaniem działań rządu Prawa i Sprawiedliwości, tych naszych działań, które podjęliśmy w roku ubiegłym, i które realizujemy w tym roku - powiedziała we wtorek szefowa rządu.

Beata Szydło Mamy oczywiście ambicje tego, ażeby w kolejnych latach Polska była nie tylko zapraszana, dopraszana do forum G20, ale żeby była stałym członkiem uczestniczącym w tych spotkaniach

Zaznaczyła, że "to jest dopiero początek". - Mamy oczywiście ambicje tego, ażeby w kolejnych latach Polska była nie tylko zapraszana, dopraszana do tego szacownego gremium, ale żeby była stałym członkiem uczestniczącym w tych spotkaniach - podkreśliła premier.

Jak dodała Beata Szydło, "dzisiaj możemy realnie, będąc u władzy wprowadzać takie programy, i takie projekty prorozwojowe, które do tego grona nas nie tylko, że jesteśmy doproszeni, ale które realnie wpływają na szybszy rozwój gospodarczy Polski".

Wicepremier wytłumaczył, że Polska będzie rozmawiała na forum m.in. na temat możliwości eliminacji rajów podatkowych. Przekazał, że będzie chciał dyskutować także o polityce wobec globalnych korporacji. Zaznaczył, że poruszy również sprawę unikania opodatkowania.

Mateusz Morawiecki Uważamy, że jesteśmy mniej więcej 20.,22. gospodarką świata i powinniśmy pojawić się na forum G20

Morawiecki dodał, że pierwsza obecność Polski na forum G20 to odwracanie historycznej bezsilności. - To była taka historyczna choroba bezsilności, że nie da się, nie zaproszą nas, no to na pewno nie pojedziemy. My uważamy, że jesteśmy mniej więcej 20.,22. gospodarką świata i powinniśmy pojawić się na tym forum - ocenił.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waszczykowski: zaproszenie Polski na szczyt G20 to znaczący sukces

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 09:47
To jest znaczący sukces, to znaczy, że Polska jest dostrzegana - tak minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ocenił zaproszenie wicepremiera Mateusza Morawieckiego na marcowy szczyt G20 .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: zaproszenie Polski na szczyt G-20 to sukces rządu

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 13:47
- Troszkę się dziwię, że tak mało się na ten temat mówi, bo powinno się mówić dużo więcej - ocenił podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. 
rozwiń zwiń