X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wyjątkowy koncert w Krakowie. Pomoc dla ofiar z Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 16:37
Na pomoc dla Nury Nataah i jej 10-letniej córki Sheimy, ofiar bombardowania w Aleppo, zostanie przeznaczony dochód z koncertu, który odbędzie się w Krakowie 18 kwietnia. Podczas wieczoru w klubie ZetPeTe wystąpią Grzegorz Turnau, Aga Zaryan i Wassim Ibrahim z Damaszku.
Grzegorz Turnau
Grzegorz TurnauFoto: materiały promocyjne

Koncert charytatywny organizuje Polska Misja Medyczna oraz grupa krakowian zrzeszonych m.in. w kole naukowym studentów socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Artyści, którzy wystąpią 18 kwietnia, zrzekli się honorariów, a dochód z biletów zostanie w całości przeznaczony na zakup protezy ręki (15-20 tys. zł) dla Nury Nataah i leczenie jej córki Sheimy. Klub również udostępnił darmo salę i nagłośnienie.

Nura Nataah ma 29 lat, pochodzi ze wschodniego Aleppo. Mieszkała tam z mężem i czwórką małych dzieci: Zahrą, Sagarem, Ahmadem i Sheimą. W sierpniu 2016 r., w czasie ofensywy sił rządowych Baszara al-Asada na wschodnie Aleppo, jej dom został zbombardowany, a Nura i jej dzieci pogrzebani pod gruzami. Jej mąż był poza domem. Nurę znaleziono z rocznym Ahmadem w ramionach. Próbowała chronić go własnym ciałem, ale chłopiec zginął. Nie przeżyła też siedmioletnia Zahra. Z życiem uszli pięcioletni Sagar i dziesięcioletnia Sheima, która odniosła ciężkie obrażenia klatki piersiowej, rąk i nóg. Nura również była ciężko ranna. Jej zmiażdżona prawa ręka musiała zostać amputowana powyżej ramienia.

Nura obecnie przebywa w mieście Gaziantep w Turcji. Jest jedną z pacjentek doktora Mansoura Alaytrasha z syryjskiej organizacji Balsam Medical, z którą współpracuje Polska Misja Medyczna. W obecnym stanie trudno jej zajmować się pozostałymi dziećmi, wciąż się leczy.

- Nura i jej rodzina są tylko jednymi z setek tysięcy ofiar trwającej od sześciu lat wojny w Syrii. Na różne sposoby staramy się pomagać także innym – powiedziała PAP Paulina Bandura z Polskiej Misji Medycznej.

Zainteresowani pomocą mogą wpłacać pieniądze na konto Polskiej Misji Medycznej, z dopiskiem "Dla Nury".

Polska Misja Medyczna od 1999 r. pomaga ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów. W PMM działają wolontariusze: lekarze, pielęgniarze, ratownicy, rehabilitanci, a także psychologowie i analitycy medyczni.

pp/PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Caritas: jedna trzecia chrześcijan w Aleppo korzysta z polskiej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 13:23
Przez program "Rodzina Rodzinie" Syryjczycy otrzymali już ponad 1,5 mln zł - poinformowała Caritas Polska na konferencji w siedzibie Episkopatu.
rozwiń zwiń