X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Donbas: prorosyjskie siły odcięły 20 tysięcy cywilów od wody, ostrzelano z artylerii stację uzdatniania

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 14:51
Prorosyjscy separatyści ostrzelali doniecką stację oczyszczania wody. 20-tysięczna, przyfrontowa Awdijiwka, po raz kolejny pozbawiona została dostaw wody. Wody nie mają też mieszkańcy terenów kontrolowanych przez separatystów.
Audio
  • Prorosyjscy separatyści ostrzelali doniecką stację oczyszczania wody. Relacja Pawła Buszki z Kijowa (IAR)
Fabryka chemiczna w Awdijiwce. W końcu stycznia miasto zostało ostrzelane z rakiet i artylerii, potem ostrzały się powtórzyły. Teraz ostrzelano stację uzdatniania wody
Fabryka chemiczna w Awdijiwce. W końcu stycznia miasto zostało ostrzelane z rakiet i artylerii, potem ostrzały się powtórzyły. Teraz ostrzelano stację uzdatniania wodyFoto: PAP/EPA/VOLODYMYR PETROV

Jak poinformował szef ukraińskiej donieckiej administracji Pawło Żebriwskij, na terenie stacji oczyszczania wody wybuchło 8 wystrzelonych przez separatystów pocisków artyleryjskich. Spowodowało to między innymi uszkodzenia zbiorników z chlorem, uszkodzeniu uległy też rezerwuary wody i filtry. Stacja oczyszczania wody nie działa, dostaw wody pozbawiona jest Awdijiwka, a także część kontrolowanego przez separatystów Doniecka. Pracownicy stacji oczyszczania schronili się w piwnicach i rozważana jest ich ewakuacja.

Awdijiwka była już w lutym pozbawiona dostaw wody w wyniku ostrzałów separatystów. Na niebezpieczeństwo katastrofy ekologicznej związanej z powtarzającymi się ostrzałami w pobliżu stacji oczyszczania wody wielokrotnie wskazywali znajdujący się w Donbasie obserwatorzy misji OBWE.

IAR/agkm

Komentarze1
aby dodać komentarz
12Gregory122017-02-24 21:48 Zgłoś
To walka cios za cios!Potwierdza to treść tego artykułu:wody nie ma Awdijewka i część Doniecka! Żal tych ludzi! Kto winny ?Ogólnie biorąc -politycy,zwykli ludzie -nie!

Czytaj także

"Solidarność, solidarność". Wielki Marsz Oburzonych w Mińsku przeciw podatkowi dla darmozjadów

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 11:29
Anulowania ”podatku od darmozjadów” i przystąpienia do równoprawnych rozmów z przedstawicielami opozycji żądali od białoruskich władz uczestnicy piątkowego Marszu Oburzonych w Mińsku. Wzięło w niej udział 1-3 tys ludzi. Nikt nie został zatrzymany – wynika z relacji mediów niezależnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: potężny marsz w Homlu, kolejne protesty przeciw podatkowi "dla darmozjadów" w Mohylewie, Brześciu, Grodnie, Witebsku

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 22:11
W kilku miastach Białorusi odbyły się demonstracje przeciwko tak zwanemu podatkowi od bezrobocia, zwanego też podatkiem dla "darmozjadów". Manifestacje przebiegły spokojnie, nie ma informacji o zatrzymaniach. Według Radia Svaboda w Homlu odbyła się największa akcja protestu od lat 90. Wiele osób mówiło, że po raz pierwszy w życiu wyszło na uliczny protest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na Majdanie walczono również o sprawy ważne dla Polaków". Polski ambasador uczcił pamięć Niebiańskiej Sotni

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 21:47
Ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło złożył w Kijowie wieniec przed krzyżem upamiętniającym Niebiańską Sotnię - tych, co zginęli podczas proeuropejskich, antyrządowych protestów z przełomu 2013 i 2014 r. Wydarzenia te nazwano Rewolucją Godności. Kwiaty złożyła także posłanka Małgorzata Gosiewska.
rozwiń zwiń