X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znamy wyniki World Press Photo. Oto zdjęcie 2016 roku

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 15:25
Zdjęcie przedstawiające zabójcę ambasadora Rosji w Turcji Andrieja Karłowa, krzyczącego i z pistoletem w ręce okazało się najlepszym zdjęciem konkursu World Press Photo. Autorem jest fotograf agencji Associated Press Burhan Ozbilici.
Fragment nagrodzonego zdjęcia
Fragment nagrodzonego zdjęciaFoto: PAP/EPA.

Zdjęcie przedstawia mężczyznę z pistoletem i zabitego ambasadora [ZOBACZ ZDJĘCIE W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI]

- Robiąc to zdjęcie, byłem świadomy, że reprezentuję tradycję dobrego, niezależnego dziennikarstwa i dobrej fotografii newsowej - powiedział laureat w wywiadzie cytowanym przez World Press Photo.

 

Autor zwycięskiego zdjęcia World Press Photo: byłem tam przez przypadek i nie wiedziałem, co to za wystawa

Autor Burhan Ozbilici poszedł na wystawę po pracy, by spotkać się z przyjaciółką. Jednak gdy już doszło do historycznych wydarzeń, umiał określić swoją rolę. – Byłem zupełnie świadomy, że jestem przedstawicielem tradycji dobrego, niezależnego dziennikarstwa i fotografii newsowej – powiedział.

Fotograf w wywiadzie opublikowanym przez World Press Photo opowiedział, że przyszedł na wystawę przypadkiem. Miał inne zajęcia, jednak przyjaciółka zasugerowała, że to okazja do spotkania. Galeria znajduje się zaledwie 150 m od jego domu, a zatem zdecydował się wstąpić tam, gdy zakończy swoją pracę.

Nie wiedziałem, że rosyjski ambasador tam się wybiera. Nawet nie wiedziałem, że ta wystawa jest o Rosji – byłem tam przez przypadek – powiedział Burhan Ozbilici

Jak mówił, przyszedł z 15 minut później. Przemowy się zaczęły, stałem za 3-4 rzędami ludzi, którzy słuchali jak rosyjscy czy tureccy fotografowie mówią o swojej pracy. W pewnym momencie anonsowano ambasadora Rosji.

Fotograf mówił, że ma zawsze ze sobą aparat i laptop, gotowe do pracy, bo w Turcji dużo się dzieje. Nastawił na niego obiektyw, bo pomyślał, że może AP przyda się to zdjęcie do zilustrowania relacji Rosji i Turcji.

***

Do zamachu dyplomatę Rosji doszło 19 grudnia ubiegłego roku podczas wystawy w galerii Ankarze.

Jak podaje agencja EPA, Turcja wprowadziła cenzurę na zdjęcia przedstawiające strzelaninę w Ankarze, dlatego materiały, które są kierowane do Turcji, nie będą pokazywać tych ujęć.

***

W konkursie nagrodzono fotografów także w 8 kategoriach: zdjęć dotyczących bieżących problemów, spraw codziennych, wiadomości (newsów), projektów długoterminowych, przyrody, ludzi, sportu, zdjęć wykonywanych na gorąco w miejscu zdarzenia (spot news).

Wszystkie je można zobaczyć na stronie Word Press Photo.

World Press Photo // PAP/ inne/ agkm

Czytaj także

Rosyjski ambasador zastrzelony w Turcji. "Napastnik mówił o zemście i o Aleppo"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 23:46
Ambasador Rosji w Turcji Andriej Karłow zmarł w poniedziałek od ran postrzałowych odniesionych w następstwie ataku napastnika, który strzelał do niego, gdy ambasador przemawiał w galerii sztuki w Ankarze. Ambasador przebywał na wystawie fotograficznej zatytułowanej "Rosja oczami Turków".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójstwo rosyjskiego ambasadora w Turcji. Zatrzymano sześć osób

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 11:47
Tureckie władze zatrzymały sześć osób po zabójstwie rosyjskiego ambasadora w Ankarze. To najbliższa rodzina 22-letniego zamachowca. Na miejscu są już także rosyjscy specjaliści, którzy mają włączyć się do śledztwa w tej sprawie.
rozwiń zwiń