X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Olsztyn: zarzut zabójstwa dla matki 1,5-miesięcznego dziecka

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 15:58
Zarzut zabójstwa usłyszy matka 1,5-miesięcznego dziecka, które zmarło w szpitalu w Olsztynie, po tym jak trafiło do niego z obrażeniami głowy. Prokurator nakazał policji doprowadzenie kobiety na przesłuchanie, gdzie jeszcze w sobotę ogłoszony zostanie jej zarzut zabójstwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Glow Images/East News

Poinformował o tym PAP w sobotę Prokurator Rejonowy Olsztyn-Południe Daniel Brodowski.

Jak podała PAP wcześniej policja, w piątek w godzinach porannych do szpitala dziecięcego w Olsztynie trafiło 1,5-miesięczne dziecko z urazem głowy. W nocy lekarz dyżurny powiadomił policję, że niemowlę zmarło. Zatrzymani zostali rodzice dziecka: 29-letnia matka oraz 32-letni ojciec.

- Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie matce zarzutu zabójstwa dziecka. Przesłuchano świadków oraz uzyskano opinie biegłego z zakresu obrażeń. Planowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok dziecka, najprawdopodobniej w poniedziałek - powiedział PAP prokurator Brodowski.

Dodał, że do dyspozycji prokuratury pozostaje ojciec dziecka, który nie został zwolniony do domu.

Jak podawała policja, w mieszkaniu gdzie najprawdopodobniej rozegrała się tragedia, przeprowadzone zostały oględziny z udziałem technika. - Wiadomo, że w rodzinie tej nie była wszczęta procedura Niebieskiej Karty, nie było w przeszłości interwencji policji. Dzielnicowy nie miał sygnałów od sąsiadów, by coś złego działo się w rodzinie - mówiła Mariola Plichta z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. 

pp/PAP