X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Abp Gądecki: bądźmy wrażliwi na bezdomnych, aby nie zamarzli

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 14:58
Zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozów - napisał w sobotę w apelu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W ciągu ostatniej doby siedem osób zmarło z powodu wychłodzenia - wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Abp Stanisław Gądecki W sytuacji, gdy osoby giną z powodu zamarznięcia, zechciejmy wykazać szczególną czujność, aby nikogo nie pozostawić bez dachu nad głową

- W związku z falą zimna w Polsce zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozów. Caritas oraz inne instytucje charytatywne Kościoła katolickiego są otwarte na potrzebujących schronienia - napisał w apelu abp Gądecki.

TVP Info

- W sytuacji, gdy osoby giną z powodu zamarznięcia, zechciejmy wykazać szczególną czujność, aby nikogo nie pozostawić bez dachu nad głową. Będzie to uczynek miłosierdzia spełniony w roku św. Brata Alberta, który troszczył się o bezdomnych i ubogich - zwrócił uwagę przewodniczący KEP.

Numery alarmowe

Abp Stanisław Gądecki Zachęcam do jeszcze większej wrażliwości na każdego bezdomnego człowieka, aby nie stał się ofiarą mrozów

Przypomniał, że nocleg można znaleźć również w instytucjach państwowych, dzwoniąc na ogólnopolski telefon alarmowy 112 lub na numer straży miejskiej 986.

TVN Meteo Active/x-news

Nad ranem IMGW podało, że w sobotę temperatura maksymalna wyniesie od -15 st. C do -11 st. C na wschodzie, od -11 st. C do -6 st. C w centrum i od -6 st. C do -3 st. C na zachodzie oraz Wybrzeżu. W kotlinach sudeckich od -10 do -7 st. C, a w dolinach karpackich od -17 do -12 st. C.

W nocy z soboty na niedzielę temperatura minimalna wyniesie od -19 do -14 st. C na południowym wschodzie, od -13 do -9 st. C w centrum, i od -9 do -5 st. C na zachodzie i północnym zachodzie oraz od -5 do -3 st. C nad morzem. W kotlinach sudeckich od -12 do -9 st. C, a w dolinach karpackich od -25 do -19 st. C.

koz