X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zima zaatakowała: śnieg, porywisty wiatr i silny mróz. Trudna sytuacja w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 16:02
Według prognoz opady śniegu i wiatr będą słabnąć, ale w najbliższych dniach będzie utrzymywał się mróz. Z powodu porywistego, północnego wiatru, na rzekach północnej Polski przekroczone zostały stany alarmowe. Na Pomorzu i Żuławach doszło do lokalnych podtopień.
Audio
  • Grażyna Dąbrowska synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o prognozie na najbliższe godziny/IAR
Nabrzeże Władysława IV w Świnoujściu
Nabrzeże Władysława IV w ŚwinoujściuFoto: PAP/Marcin Bielecki

Jak informuje Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, z godziny na godzinę wiatr będzie słabnąć, ustaną także opady śniegu. – IMGW ostrzega jeszcze przed silnym wiatrem na północy. Natomiast pozostałe zjawiska meteorologiczne już słabną. Mamy mróz, ale minionej doby nie odnotowano żadnego przypadku śmierci z powodu wychłodzenia – powiedziała Bożena Wysocka.


Źródło: TVP Info

Mroźna czwartkowa noc. Nawet do -20 stopni

W nocy będzie mroźnie, bo do Polski napływa arktyczne powietrze z północy. Temperatura na wschodzie, szczególnie na północnym wschodzie spadnie do - 18 stopni Celsjusza, na południu w kotlinach górskich według prognoz będzie - 20 stopni.

Około -12 będzie w centrum kraju, najcieplej na zachodzie około -6, nad morzem może być - 4.

w czwartek w dzień od -14 na Suwalszczyźnie, do -10 w centrum , -2 na zachodzie Polski. Porywy na Pomorzu będą słabsze do 65 km/h. Opady pojawią się prawie w całym kraju poza krańcami północno-wschodnimi.

Źródło: TVN Meteo Active

Problemy z dostawami prądu

Trudne warunki pogodowe skutkują awariami energetycznymi. Jak powiedziała IAR Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, bez prądu jest około 8 tysięcy odbiorców. Najwięcej w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Energii elektrycznej nie ma również kilka tysięcy odbiorców w Zachodniopomorskiem i  Pomorskiem.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że awarie energetyczne będą usuwane na bieżąco, choć trudno dokładnie określić, kiedy prąd wróci do odbiorców.

Możliwe podtopienia. W niektórych miejscach prawdopodobna ewakuacja

Ze względu na silny, północny wiatr pogorszyła się sytuacja hydrologiczna. Wydano ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia dla rzek w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. Ostrzeżenie trzeciego stopnia oznacza, że poziom wody może przekraczać stany alarmowe.

- Jest to spowodowane silnym wiatrem z północy, który wpycha wody Bałtyku do rzek, do zalewu - dodała Bożena Wysocka.

Podtopiona starówka w Elblągu i sztorm na Bałtyku

W samym Elblągu woda wylała z koryta rzeki Elbląg tuż po północy, zalewając kolejne ulice starówki i wdzierając się do okolicznych domów. Mieszkańcy jednej z ulic zostali pozbawieni prądu. Stan alarmowy na rzece Elbląg jest przekroczony o 39 centymetrów. 

Potężny sztorm na Bałtyku i północny wiatr spowodowały, że woda zaczęła już wczoraj wieczorem wdzierać się na ulice Świnoujścia. Tak było na przykład na ulicy Władysława IV. Woda wlała się również na ulicę Marynarzy.

Żegluga Świnoujska wstrzymała kursowanie promów na karsiborskiej przeprawie.

Unieruchomione są wszystkie większe ciężarówki i TIR-y. Samochody osobowe mogą korzystać z miejskiej przeprawy i przepływać promami typu Bielik.


dad

Zobacz więcej na temat: POLSKA pogoda mróz