X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Demonstracja poparcia dla rządu przed Pałacem Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 20:03
Przed Pałacem Prezydenckim odbyła się manifestacja poparcia dla władz i marszałka Sejmu. Wiec zorganizowany został przez zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, w tym między innymi kluby "Gazety Polskiej".
Audio
  • Wicemarszałek Joachim Brudziński powiedział, że w razie potrzeby obóz rządowy znowu wezwie swoich zwolenników do okazania poparcia (IAR)
Prorządowa manifestacja pod Pałacem Prezydenckim
Prorządowa manifestacja pod Pałacem PrezydenckimFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Brudziński: nie zgadzamy się na warcholstwo

– Zapewnimy opozycji prawo do demonstracji, ale nie pozwolimy na warcholstwo, na "nocną zmianę dwa" - mówił na demonstracji wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński z PiS. Jak zaznaczył, politycy PO i Nowoczesnej posunęli się dalej niż posunęła się Samoobrona.

Źródło: TVP Info

– Polska jest wolna niezależnie od tego, co wygaduje pan Ryszard Petru, co wygaduje pan Grzegorz Schetyna, co wygadują posłanki czy posłowie PO czy Nowoczesnej. Polska jest i będzie wolna, bo PiS jest partią prawdziwej wolności – mówił Brudziński do zgromadzonych pod Pałacem.

Joachim Brudziński Zapewnimy opozycji prawo do demonstracji, ale nie pozwolimy na warcholstwo, na "nocną zmianę dwa" 
Przytaczając oświadczenie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Brudziński powiedział, że w piątek podczas sejmowych głosowań prawo nie zostało złamane.

– Zrobimy wszystko, by w sposób demokratyczny zasłużyć sobie na głosy obywateli i Polaków, by oni jeszcze w tej opozycji jeszcze długie, długie lata na to poczekali – mówił polityk PiS.

"Andrzej Lepper mógłby się od was uczyć"

Joachim Brudziński  Świętej pamięci Andrzej Lepper mógłby się od was uczyć, jak wygląda warcholstwo i jak wygląda blokada mównicy sejmowej

– Świętej pamięci Andrzej Lepper mógłby się od was uczyć, jak wygląda warcholstwo i jak wygląda blokada mównicy sejmowej – uznał. – Nawet Lepper, nawet ludzie od Palikota nie ośmielili się zaatakować i uniemożliwić prowadzenia obrad samemu marszałkowi. Politycy PO i Nowoczesnej posunęli się dalej niż posunęła się Samoobrona, dalej niż posuwają się warchołowie w innych parlamentach świata. To, z czym mieliśmy do czynienia, jest ewidentnym złamaniem kodeksu karnego, to jest naruszenie przez funkcjonariuszy obowiązującego prawa – zaznaczył Brudziński.

Manifestujący pod Pałacem prezydenckim; foto:IAR/Krystian Dobuszyński Manifestujący pod Pałacem Prezydenckim; foto:IAR/Krystian Dobuszyński

Biało-czerwono pod Pałacem

Manifestujący demonstrujący na Krakowskim Przedmieściu przynieśli wiele biało-czerwonych flag; widoczne są też transparenty z napisami: "Brońmy demokracji przed opozycją", "Psy szczekają karawana idzie dalej. Nie zwalniajcie. Alleluja i do przodu", "Poland is free and democtratic".

Wicepremier Piotr Gliński:  nie dajmy się prowokować

Wicepremier Piotr Gliński, który również wystąpił w czasie manifestacji, powiedział, że Polska potrzebuje sprawiedliwości i tożsamości. Dodał, że aby Polska mogła się rozwijać, musi być przede wszystkim Polską sprawiedliwą i dla wszystkich Polaków, nie tylko dla wybranych. Piotr Gliński podkreślił, że spór, który obecnie trwa w Polsce, toczy się także o spokojny rozwój Polski.

– Nie dajmy się prowokować, podstawową bronią opozycji jest "rozbujanie polskich nastrojów" – mówił wicepremier Piotr Gliński. – Nie pozwolimy na niszczenie polskiej demokracji; nie ustąpimy, bo mamy mandat społeczny – podkreślał.

Piotr Gliński Nie pozwolimy na niszczenie polskiej demokracji; nie ustąpimy, bo mamy mandat społeczny

– Polska potrzebuje demokracji i wy jesteście solą tej demokracji. To dzięki wam Polska się zmienia i polski rząd stabilnie i odpowiedzialnie prowadzi rozwój kraju –mówił prof. Gliński do zgromadzonych na manifestacji.

Prof. Gliński: dziękuję za waszą aktywność obywatelską

Podziękował uczestnikom demokracji w imieniu rządu. – Za waszą postawę obywatelską, za waszą aktywność obywatelską. To wy jesteście prawdziwym polskim społeczeństwem obywatelskim. Dziękujemy! – dodał wicepremier.

Piotr Gliński To co się wydarzyło ostatnio w parlamencie to było narastanie takiego nastroju emocji negatywnych po to, żeby niszczyć polską demokrację i na to nie pozwolimy

Jak podkreślił jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, o której mówiła też w sobotnim wystąpieniu premier Beata Szydło. – Mówią o tym nasi przywódcy: nie dajmy się prowokować. Podstawową bronią opozycji jest rozbujanie polskich nastrojów, jest nawoływanie do konfliktu emocjonalnego, do nienawiści, my to obserwujemy w swojej pracy, także w parlamencie. To co się wydarzyło ostatnio w parlamencie to było narastanie takiego nastroju emocji negatywnych po to, żeby niszczyć polską demokrację i na to nie pozwolimy – mówił Gliński.

Sakiewicz: Polska wymaga stałej walki

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz zachęcał zgromadzonych do aktywności na rzecz Polski. Mówił, że przed Pałacem Prezydenckim manifestujących jest dziesięć razy więcej niż ludzi, których udało się zgromadzić przed Sejmem. – Nie udało im się, nie obalą tego rządu, nie obalą tego prezydenta, nie przewrócą demokracji. Ale jest jeden warunek - my nie możemy się cofnąć, nie możemy być zadowoleni. Polska to jest stały obowiązek. Polska wymaga stałej troski, Polska wymaga stałej walki – podkreślał. Dodał, że Polska jest najwartościowszą częścią nas samych.

Tomasz Sakiewicz Polska to jest stały obowiązek. Polska wymaga stałej troski, Polska wymaga stałej walki

Sakiewicz przypominał też powiedzenie: przyjaciół się wybiera, braci - nie. "Ci bracia, co się do nas dołączyli w '45 roku nie mogą się od nas odzwyczaić. Oni ciągle chcą tu rządzić. Przebierają się. Raz to było PZPR i ubecja, drugi raz Unia Demokratyczna, potem Platforma Obywatelska, teraz to się nazywa KOD. Ale to jest wszystko ta sama szumowina, to jest wszystko ten sam ruch, to jest wszystko ta sama komuna" - powiedział Sakiewicz.

Źródło: TVP Info

Adam Borowski: zmiana władzy tylko w demokratyczny sposób

Działacz opozycji demokratycznej w PRL Adam Borowski mówił, że władza może się zmienić tylko w demokratycznych wyborach. Podkreślił, że obecnej władzy nie będzie bronić tylko policja, lecz również ci, którzy na tę władzę głosowali.

Adam Borowski Tej władzy nie będzie bronić wyłącznie ustawowo do tego upoważniona policja, tej władzy będą bronić również wyborcy

– Demokratycznie wybrana władza odda władzę wyłącznie za pomocą kartki wyborczej. I niech oni (m.in. opozycja - przyp.red.) wiedzą, że tej władzy nie będzie bronić wyłącznie ustawowo do tego upoważniona policja, że tej władzy będą bronić również wyborcy tej władzy – mówił do licznie zebranych demonstrantów Adam Borowski, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. Krytykował też ostatnie zachowanie w Sejmie posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy - w jego ocenie - budują w ten sposób negatywny wizerunek Polski na świecie.

"Polska pod atakiem dezinformacyjnym"

Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski dodał, obecnie w Polsce mamy do czynienia z dezinformacją. – Polska jest pod atakiem dezinformacyjnym w tej chwili, więc wszyscy musimy opowiadać prawdę – apelował Świrski. Dodał też, że z powodu dezinformacji Polska na świecie jest przedstawiana w mediach jako kraj terroru i faszyzmu.

– Polska jest wolnym krajem. To jest oaza wolności w tej chwili w Europie. Wszyscy musimy pilnować tej wolności – mówił Świrski.

Podczas demonstracji, która zakończyła się odśpiewaniem hymnu, odczytano również list z poparciem dla obecnej władzy w Polsce. List ten - jak zapowiedzieli przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej - zostanie w najbliższym czasie przekazany m.in. do kancelarii prezydenta i kancelarii Sejmu.

dad


Czytaj także

Marek Magierowski: prezydent zwrócił się o analizy prawne dotyczące posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 17:23
Prezydent poprosił o analizy prawne dotyczące tej części posiedzenia Sejmu - tak dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski odpowiedział na pytanie dotyczące legalności piątkowych głosowań.
rozwiń zwiń