X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ostra krytyka J-C. Junckera za oświadczenie w sprawie Fidela Castro

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 16:13
Oświadczenie przewodniczącego Komisji Europejskiej po śmierci byłego kubańskiego dyktatora Fidela Castro wywołało krytykę w Brukseli. Jean-Claude Juncker napisał, że był on bohaterem dla wielu. Szef Komisji nie wspomniał o łamaniu praw człowieka, prześladowaniach i zabójstwach przeciwników komunistycznego reżimu.
Audio
  • Oświadczenie przewodniczącego Komisji Europejskiej po śmierci byłego kubańskiego dyktatora Fidela Castro wywołało krytykę w Brukseli - o szczegółach, Beata Płomecka (IAR)
Studenci hawańskiego uniwersytetu
Studenci hawańskiego uniwersytetu Foto: PAP/EPA/ALEJANDRO ERNESTO

Czytaj także
castro3 1200.jpg
Reakcje świata na śmierć Fidela Castro. "Odszedł brutalny dyktator"

Dziś tego oświadczenia bronił jego rzecznik. Serię pytań do rzecznika rozpoczął brukselski korespondent z Czech, który zapytał dlaczego szef Komisji opublikował tak pozytywne oświadczenie po śmierci Fidela Castro i czy mógłby podać przykłady bohaterstwa komunistycznego dyktatora. Przypomniał, że Fidel Castro poparł inwazję wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. W odpowiedzi usłyszał pouczenie. – Uczciwiej byłoby oceniać z historycznego punktu widzenia, globalnego, a nie tak wąskiego, jak właśnie został przedstawiony – powiedział rzecznik Komisji Margaritis Schinas, który był kilkakrotnie dopytywany czy nie widzi niestosowności w tak pozytywnym oświadczeniu i dlaczego szef Komisji nie użył słowa "dyktator". – Nie zgadzam się, że oświadczenie było niewyważone. Przewodniczący Komisji ostrożnie dobierał słowa – odpowiedział Schinas. Dodał, że w oświadczeniu jest mowa o tym, że Fidela Castro oceni historia.

IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Fidel Castro dławił wolności, które obiecywał Kubańczykom"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 13:10
Fidel Castro był początkowo bohaterem Kuby, ale z czasem stał się dyktatorem - tak o zmarłym właśnie byłym przywódcy Kuby mówi Polskiemu Radiu Maciej Okraszewski, ekspert do spraw Ameryki Łacińskiej z portalu dzialzagraniczny.pl. Kubański prezydent Raul Castro ogłosił nad ranem polskiego czasu, że jego brat Fidel zmarł w wieku 90 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barack Obama: historia oceni Fidela Castro

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 17:49
- Na wieść o śmierci Fidela Castro prezydent USA Barack Obama zapewnił Kubańczyków, że mają w USA przyleciała i partnera. Powstrzymał się od osobistej oceny Castro, przyznając, że to historia oceni ogromny wpływ tej postaci na ludzi i świat wokół niego.
rozwiń zwiń