X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izrael: kolizja pojazdów z kolumny premier Beaty Szydło. "Lekko ranne zostały dwie osoby"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 00:03
W Izraelu doszło do kolizji kilku samochodów z kolumny jadącej z premier Beatą Szydło. Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że pojazd wiozący premier był na czele kolumny i nie uczestniczył w zdarzeniu.
Audio
  • Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował Polskie Radio, że lekko ranne zostały dwie osoby, którym została udzielona natychmiastowa pomoc (IAR)
Zdjęcie z przedstawiające jedno z aut uczestniczących w zdarzeniu
Zdjęcie z przedstawiające jedno z aut uczestniczących w zdarzeniuFoto: twitter/@Breaking911

Do kolizji doszło w drodze z lotniska z Tel Awiwu do Jerozolimy. Premier Beata Szydło przybyła z delegacją ministrów do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Zgodnie z planem uczestniczy w obiedzie wydanym przez premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował Polskie Radio, że lekko ranne zostały dwie osoby, którym została udzielona natychmiastowa pomoc.

Z kolei jak poinformowała rzeczniczka Biura Ochrony Rządu Natalia Markiewicz, funkcjonariusz BOR, który został lekko ranny w kolizji, jest na obserwacji w szpitalu. Podkreśliła, że "strona izraelska odpowiada w pełni za ochronę pani premier na terytorium Izraela". – Z urzędu to gospodarz przejmuje na siebie ciężar ochrony i tak jest na całym świecie – zaznaczyła.
Poinformowała, że "samochodem, który spowodował zdarzenie, kierował kierowca izraelskiej ochrony". – Zdarzenia nie dotyczyło samochodu osoby ochranianej - podała.

Pzedstawiciele polskiego rzadu z wizytą w Izraelu

Premier Beata Szydło wraz z częścią ministrów weźmie udział w konsultacjach międzyrządowych. Jednym z tematów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez polski rząd programu „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Ma być też podpisane polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym. Zaplanowane jest spotkanie premier Szydło z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu oraz konsultacje resortowe, w których będą uczestniczyć przedstawiciele MON, MEN, Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Konsultacje międzyrządowe to doskonała okazja do zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami i wymiany doświadczeń w wielu obszarach – powiedział przed wylotem rzecznik rządu Rafał Bochenek.

W trakcie pobytu w Izraelu premier Szydło we wtorek po południu złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem i w Bazylice Grobu Pańskiego na Starym Mieście w Jerozolimie. We wtorek rano przewidziana jest msza w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w chrześcijańskiej części Starego Miasta, a także spotkanie z polskimi duchownymi pracującymi w Ziemi Świętej.

dad