X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie wschodniej flanki NATO w Bukareszcie. "Rozpoznawalna marka w dziedzinie europejskiego bezpieczeństwa"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 20:58
Pełna implementacja postanowień szczytu NATO w Warszawie musi pozostać priorytetem Sojuszu - zgodzili się we wtorek w Bukareszcie szefowie dyplomacji państw wschodniej flanki NATO. W spotkaniu wziął udział szef MSZ Witold Waszczykowski.
Przedstawiciele państw wschodniej flanki NATO podczas spotkania w Bukareszcie
Przedstawiciele państw wschodniej flanki NATO podczas spotkania w BukareszcieFoto: EPA/ROBERT GHEMENT

Obok ministra spraw zagranicznych Polski w spotkaniu wzięli udział szefowie dyplomacji i wysocy przedstawiciele MSZ: Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji i Węgier. Rozmowy odbyły się w tzw. formacie bukaresztańskim - projekcie zainicjowanym przez Polskę i Rumunię w celu wymiany poglądów i koordynacji stanowisk państw wschodniej flanki NATO.


ryzyk.jpg
Rośnie ryzyko rosyjskiej agresji. "Times": NATO mobilizuje żołnierzy

Minister Waszczykowski, który był współgospodarzem spotkania, na konferencji prasowej z szefem rumuńskiej dyplomacji Lazarem Comanescu, podkreślał, że państwa w ramach tzw. formatu bukaresztańskiego mówią jednym głosem w sprawie wschodniej flanki NATO - poinformowała PAP rzecznik MSZ Joanna Wajda. Według niej minister ocenił też, że tzw. format bukaresztański stał się rozpoznawalną marką w dziedzinie europejskiego bezpieczeństwa. Szef MSZ zaznaczył też, że najważniejszym postulatem jest równe bezpieczeństwo wszystkich członków NATO.

Solidarność wobec działań Rosji

Ministrowie zgodzili się, że pełna implementacja postanowień NATO na szczycie w Warszawie musi pozostać priorytetem Sojuszu - czytamy we wspólnym komunikacie prasowym. Podczas spotkania ministrowie wyrazili determinację do aktywnej pracy w tym celu. Szefowie dyplomacji podkreślili także kluczowe znaczenie wzmocnionej obecności na lądzie, w morzu i powietrzu na wschodniej flance jako części wspólnego wysiłku mającego na celu wzmocnienie obrony NATO.

Ministrowie potwierdzili solidarność i jednolite stanowisko państw regionu w obliczu ostatnich agresywnych działań Rosji oraz wyrazili zdecydowane poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w ramach jej uznanych międzynarodowo granic. Ukraina powinna decydować o swojej przyszłości oraz o kursie polityki zagranicznej wolnej od ingerencji z zewnątrz - zgodzili się ministrowie.

W spotkaniu ministrów udział wzięła także zastępca sekretarza generalnego NATO Rose Gottemoeller.

Wzmocnienie wschodniej flanki


szsz.jpg
Szef MON: Polska nie może sobie pozwolić na rezygnację z budowy własnej armii

Przywódcy państw NATO na szczycie w lipcu w Warszawie podjęli decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionów liczących ok. 1000 żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich. Potwierdzono też wzmocnienie obecności w południowo-wschodniej części NATO, ogłoszono wstępną gotowość operacyjną tarczy antyrakietowej, a także uznano cyberprzestrzeń za nową sferę działań operacyjnych.

W listopadzie zeszłego roku w Bukareszcie doszło do pierwszego spotkania w tzw. formacie bukaresztańskim na szczeblu prezydentów z inicjatywy przywódców Polski i Rumunii: Andrzeja Dudy i Klausa Iohannisa. Efektem spotkania była deklaracja bukaresztańska, w której przywódcy dziewięciu krajów wschodniej flanki NATO wyrazili głębokie zaniepokojenie "trwającą agresywną postawą" Rosji i poparli zrównoważoną obecność NATO w regionie.

fc

Czytaj także

Minister Waszczykowski: NATO wyśle swoich żołnierzy do Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 20:40
Stany Zjednoczone, Kanada i Wielka Brytania zapowiedziały przysłanie do Polski swoich żołnierzy. Ma to być część wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Poinformował o tym w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli szef polskiej dyplomacji.
rozwiń zwiń