X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lubin: silny wstrząs w kopalni KGHM. Jeden górnik nie żyje, drugi został ranny

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 12:48
W nocy w Zakładach Górniczych w Lubinie należących do KGHM zginął górnik. Dokładnie o 1:59 sejsmografy zarejestrowały tam wstrząs o sile 6 w dziesięciostopniowej umownej skali górniczej, obowiązującej w dolnośląskim zagłębiu.
Audio
  • Śmiertelny wypadek w "Polskiej Miedzi". Około drugiej w nocy w Lubinie zatrzęsła się ziemia. Zginął górnik (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak poinformowała rzeczniczka KGHM Polska Miedź Jolanta Piątek, do samoistnego wstrząsu doszło podczas kotwienia stropu. W chodniku posypały się skały. - 31-letni operator maszyny zginął w wyniku obrażeń głowy. Drugi z poszkodowanych przebywa w szpitalu - podała Piątek. 

Ofiarą tragedii jest mieszkaniec Lubina. Zostawił żonę i dziecko. Prezes KGHM Polska Miedź, Radosław Domagalski-Łabędzki ogłosił trzydniową żałobę. W tym roku to już 10. ofiara tragicznych wypadków w KGHM.

IAR/PAP/dad