X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jak Obamowie wspierają Hillary Clinton?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 14:30
O prezydenturze Baracka Obamy wielu mówi, że była nieudana i nieskuteczna. Jednak w ostatnich tygodniach urzędowania amerykański prezydent cieszy się wyjątkowo wysokim zaufaniem Amerykanów. Na tyle wysokim, że wraz z żoną aktywnie wspiera kampanię Hillary Clinton, a specjaliści oceniają, że robi to skutecznie – relacjonuje przebywający w Chapel Hill w Karolinie Północnej specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski.
Audio
  • Obamowie z sukcesem wspierają kampanię Hillary Clinton. Relacja Wojciecha Cegielskiego (Jedynka)
Jak Obamowie wspierają Hillary Clinton?
Foto: Wojciech Cegielski/Polskie Radia

Skąd takie poparcie dla Obamy? Osiem lat temu Barack Obama był objawieniem Ameryki. Młody prawnik z Chicago najpierw niespodziewanie pokonał w prawyborach Hillary Clinton a potem na fali kryzysu ekonomicznego i pod hasłem zmian został 44 prezydentem Stanów Zjednoczonych.

CZYTAJ DALEJ
clinton trump 1200.jpg
"Trump i Clinton to potworni kandydaci"

Jak na prezydenturę określaną jako słabą, na koniec drugiej kadencji Barack Obama cieszy się zaskakująco wysokim poparciem. We wszystkich sondażach przeprowadzonych pod koniec października, w najgorętszym czasie kampanii wyborczej, zadowolonych z jego prezydentury było od 50-57 procent osób. W sondażu przychylnej Republikanom telewizji Fox News - 52 procent. To rekordowo dużo.

Poparcie to Barack Obama i jego żona Michelle starają się, uczestnicząc w kampanii wyborczej Hillary Clinton, przenieść na kandydatkę Demokratów. Jakie są tego efekty? Posłuchaj w relacji specjalnego wysłannika Polskiego Radia Wojciecha Cegielskiego.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawią się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można posłuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

pp

Czytaj także

Młodzi Nowojorczycy nie chcą głosować na "mniejsze zło"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 10:53
Kto jest politycznym idolem sporej części nowojorskich 20-latków? 75-letni senator, określany jako socjalista, weteran amerykańskiej sceny politycznej. Bernie Sanders, choć zajmuje się polityką od wielu lat, kupił serca i umysły tych młodych Nowojorczyków, którzy mają dość dotychczasowych elit.
rozwiń zwiń