X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co wolno wojewodzie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2008 12:01
Rząd zainteresowały nieprawidłowości w fundacji o. Rydzyka, choć toleruje je w fundacji PSLu.
Audio

Gabinet Donalda Tuska tolerował przez pół roku nielegalną działalność fundacji PSLu, a na doniesienie o podobnych nieprawidłowościach w fundacji o. Tadeusza Rydzyka zareagował w 24 godziny – pisze „Puls Biznesu”.

Gazeta informuje, że tekst opisujący działalność fundacji o. Rydzyka, „Lux Veritatis” i „Nasza Przyszłość”, które zajmują się działalnością zarobkową, a nie statutową, wywołał natychmiastową reakcję rządu. Dzień po nim minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział, że o zbadanie sprawy prokuratura zwróci się do władz podatkowych, które wyjaśnią m.in., czy fundacje redemptorysty nie powinny płacić podatku od wypracowanych zysków (w swojej historii zarobiły po około 7 mln zl).

Gazeta zaznacza, że podobnej reakcji nie wywołały informacje, że fundacja kierowana przez Waldemara Pawlaka łamie prawo dokładnie w ten sam sposób co fundacje Redemptorysty. Jeszcze w kwietniu na łamach „PB” ukazał się tekst, opisujący działalność pomagającej PSL w kampaniach wyborczych Fundacji Rozwoju (FR). Choć ona również prowadzi działalność biznesową a nie statutową, minister Ćwiąkalski nie zapowiedział natychmiastowej kontroli. Dopiero, gdy w zeszłym tygodniu dziennikarze „Pulsu Biznesu” przypomnieli mu o swoim tekście, minister zlecił zbadanie sprawy warszawskiej Prokuraturze Apelacyjnej.

To pierwszy realny krok, jaki rząd PO-PSL zrobił, aby wyjaśnić aferę, w którą zamieszany jest wicepremier Pawlak. Naruszająca prawo fundacja PSL przez 6 lat zarobiła 22 mln zł. Podatku nie zapłaciła - twierdzi "PB".

(sż, pap)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PSL blokuje koalicjanta

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2008 17:00
PSL i PO wciąż nie mogą się porozumieć w związku z projektami zmian w ordynacji wyborczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty koalicji? Graś: nie ma zgrzytów

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2010 16:08
Nie ma i nie będzie zgrzytów w koalicji - zapewnia rzecznik rządu. Tymczasem posłowie PSL skarżą się na brak komunikacji między koalicjantami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spięcie na linii Tusk-Pawlak. "Plan nie do przyjęcia"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 21:13
Wicepremier Waldemar Pawlak zaznaczył, że dla Polskiego Stronnictwa Ludowego część rozwiązań zawartych w planie naprawy finansów publicznych jest nie do przyjęcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Platforma i premier Tusk godzą w jedność koalicji"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 10:12
Eugeniusz Kłopotek wycofuje się z komentowania bieżących wydarzeń i oskarżył PO o szkodzenie koalicji.
rozwiń zwiń