X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory w Rosji. W regionach będą rządzić przeważnie te same osoby

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 19:00
W wyborach regionalnych w Rosji, w których wyłaniano w niedzielę gubernatorów obwodów i przywódców republik, wygrywają kandydaci, którzy do tej pory pełnili te stanowiska - wynika z danych ogłoszonych w poniedziałek.
Wybory w Rosji
Wybory w RosjiFoto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Dane te nie są jeszcze we wszystkich przypadkach pełne, jednak wskazują na wygraną wszystkich polityków do tej pory pełniących te funkcje.

W obwodzie uljanowskim zwycięża p.o. gubernatora Siergiej Morozow, należący do rządzącej partii Jedna Rosja. Morozow po raz pierwszy został mianowany szefem administracji regionu w 2004 roku, następnie dwukrotnie zaproponowali go na gubernatora kolejni prezydenci, Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew.

P.o. gubernatora Kraju Zabajkalskiego Natalia Żdanowa wygrywa wybory w tym regionie. Żdanowa również jest członkinią Jednej Rosji. Została mianowana przez prezydenta p.o. gubernatora w lutym tego roku, po rezygnacji dotychczasowego gubernatora Konstantina Ilkowskiego.

W obwodzie twerskim zwycięża reprezentant Jednej Rosji i dotychczasowy p.o. gubernatora Igor Rudenja. Objął on stanowisko w marcu br. po rezygnacji poprzedniego gubernatora Andrieja Szewielewa.

W obwodzie tulskim wygrywa p.o. gubernatora od lutego br. Aleksiej Diumin, startujący jako kandydat niezależny. Przed nominacją w lutym Diumin był wiceministrem obrony Rosji, wcześniej służył w Federalnej Służbie Ochrony (FSO), odpowiedniczce polskiego BOR-u.

Dotychczasowi szefowie republik wygrywają wybory w swoich regionach. W Republice Tuwa jest to kandydat Jednej Rosji Szołban Kara-ooł, przywódca republiki od 2007 roku. Dotychczasowy p.o. szefa republiki wygrywa w Komi - to Siergiej Gaplikow, mianowany przez Putina po aresztowaniu poprzedniego szefa regionu Wiaczesława Gajzera, oskarżonego o stworzenie grupy przestępczej.

Szefowie dwóch republik Kaukazu Północnego: Osetii Północnej i Karaczajo-Czerkiesji zostali wyłonieni przez parlament, są nimi: Wiaczesław Bitarow, dotąd p.o. szefa republiki i Raszid Tiermiezow, który stoi na czele Karaczajo-Czerkiesji od 2011 roku.

W Czeczenii już po przeliczeniu nieco ponad 15 proc. głosów poinformowano, że Ramzan Kadyrow zdobył 97 proc. głosów w bezpośrednich wyborach szefa republiki.

Łącznie w dziewięciu regionach Federacji Rosyjskiej odbyły się w niedzielę wybory szefów republik i gubernatorów obwodów, w ramach oficjalnego tzw. wspólnego dnia głosowania.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP) /agkm

(WIDEO TVP INFO: opozycja o fałszerstwach)

Czytaj także

Rosja: oficjalne sondaże dają Jednej Rosji 30-40 procent

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 11:37
Na poparcie powyżej 40 proc. dla rządzącej partii Jedna Rosja w wyborach do Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu) wskazują sondaże lojalnych wobec Kremla ośrodków WCIOM i FOM. W ostatnim sondażu niezależnego Centrum Lewady partia ta uzyskiwała 31 proc. Ten ostatni ośrodek ma ostatnio poważne kłopoty - władze uznają go za "zagranicznego agenta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycjonista: zastraszanie i zatrzymania w kampanii w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 13:18
Przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi w Rosji problemem opozycji są naruszenia i przeszkody w prowadzeniu kampanii oraz ataki medialne i propaganda dzieląca Rosjan na zwolenników Władimira Putina i "wrogów Rosji" – mówi Ilja Jaszyn z władz partii Parnas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Rosji. Dopuszczono 14 partii, ale to gra pozorów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 12:18
Do niedzielnych wyborów do niższej izby parlamentu Rosji, Dumy Państwowej, dopuszczono 14 partii, dwa razy więcej niż w roku 2011. Drogę do udziału w wyborach otworzyła im ustawa o partiach politycznych z 2012 roku ułatwiająca zasady i procedurę rejestracji. Wielopartyjność to jednak tylko pozory - ostrzega pozakremlowska opozycja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: co czwarty Rosjanin uważa Putina za najdoskonalszego rodaka

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 16:27
Rosjanie są dumni ze swojej historii i kultury - tak wynika z sondażu Wszechrosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej. Wśród najpopularniejszych polityków na czołowych miejscach znaleźli się: Władimir Putin i Siergiej Ławrow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Rosji. Przepychanki przed placówkami dyplomatycznymi w Kijowie i Odessie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 15:23
Kilka osób zostało zatrzymanych po przepychankach z policją przed ambasadą Rosji w Kijowie i przed konsulatem w Odessie, gdzie trwa w niedzielę głosowanie do niższej izby rosyjskiego parlamentu, Dumy Państwowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba pracować nad mentalnością Rosjan, jednoczyć siły". Lew Ponomariow o Rosji: jest coraz gorzej, ale to jeszcze nie ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 21:03
Z jednej strony mamy problem władz, z drugiej też mentalności ludzi. Ludziom trzeba tłumaczyć, że nią są niewolnikami, że wybory są wolne. Takie zmiany następują jednak stopniowo - mówi portalowi PolskieRadio.pl znany obrońca praw człowieka, Lew Ponomariow. Dodał, że widzi nadzieję w jednoczeniu sił liberalno-demokratycznych i w tym, że będą one zdolne wywrzeć wpływ na sytuację.
rozwiń zwiń