X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pałac Prezydencki organizuje debatę na temat młodych firm technologicznych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 10:00
W spotkaniu udział weźmie prezydent Andrzej Duda. Przedstawiciele dziesięciu polskich przedsiębiorstw zaprezentują swoje osiągnięcia oraz realizowane przedsięwzięcia.
Audio
  • W Pałacu Prezydenckim o nowoczesnych firmach. Relacja Karola Tokarczyka (IAR)
Pałac Prezydencki organizuje debatę na temat młodych firm technologicznych
Foto: Kancelaria Prezydenta/Twitter

Fundacja Startup Poland jest współorganizatorem tego wydarzenia. Agata Kowalczyk z tej organizacji wyjaśniła, że młodzi przedsiębiorcy zmagają się z wieloma wyzwaniami. Wśród nich są eksport, który prowadzi mniej niż połowa polskich startupów. Ważne jest także finansowanie działalności firm technologicznych, które, jak wskazuje raport fundacji, wolą finansować się z własnych środków.

Wiceminister rozwoju, Jadwiga Emilewicz powiedziała z kolei, że rząd pracuje nad rozwiązaniami ułatwiającymi działalność nowych firm technologicznych. Wiceminister liczy, że jeszcze w tym roku Sejm zajmie się tak zwaną prostą spółką. Jadwiga Emilewicz przypomina też, że resort nauki pokazał tak zwaną małą ustawę innowacyjną, która zakłada wsparcie podatkowe dla młodych technologicznych przedsiębiorców.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej, w gronie gości będą potencjalni inwestorzy - między innymi przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju, spółek Skarbu Państwa, instytucji grantowych, organizacji typu venture capital, czy tak zwani aniołowie biznesu.

Organizacja opublikowała niedawno raport Polskie Startupy 2016. Wynika z niego, że połowa młodych firm technologicznych finansuje się z własnych pieniędzy. Najczęściej wybieranymi źródłami kapitału zewnętrznego były: dotacje z Unii Europejskiej (24 procent), fundusze Venture Capital (22 procent) oraz tak zwani aniołowie biznesu (17 procent). Co czwarty badany startup o regularnych przychodach przez ostatnie 6 miesięcy zdublował sprzedaż. Większość badanych podmiotów (59 procent) to mikroprzedsiębiorstwa. Ponad 80 procent badanych firm zwiększyło liczbę swoich pracowników w ostatnim półroczu, ale prawie połowa badanych w ogóle nie zatrudnia na podstawie umów o pracę.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.

mr

Czytaj także

Polska ma szansę stać się krajem start-upów?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 11:00
Tylko efekt skali sprawiłby, że Polska stałaby się krajem start-upów; potrzebujemy więc znacznie większej promocji tej idei, by takie biznesy zakładało jak najwięcej osób - przekonuje Sebastian Kolisz z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.
rozwiń zwiń