X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przełom w walce z Alzheimerem? Nowy lek nadzieją dla chorych

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 13:44
Nowy lek daje nadzieję na lepsze leczenie choroby Alzheimera. Wstępne wyniki badań przeprowadzonych przez firmę "Biogen" publikuje prestiżowy tygodnik „Nature”.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/pixabay

Naukowcy przypuszczają, że alzheimerowskie zaburzenia pamięci, koncentracji czy umiejętności planowania wynikają z odkładania się w mózgu tak zwanych blaszek amyloidowych.

W ciągu roku lek o nazwie "Aducanumab" nie tylko wypłukał z organizmów chorych większość tych blaszek, ale także poprawił funkcjonowanie mózgu.Doktor Alfred Sandrock z firmy "Biogen" mówi jednak tygodnikowi „Nature”, że to dopiero wstępne wyniki.

Czytaj więcej
alzheimer zapominanie FREE 1200x660.jpg
Białko, które łagodzi objawy Alzheimera. Przełom?

- Musimy je potwierdzić i już rozpoczynamy badania tak zwanej trzeciej fazy. Jeśli uzyskamy to potwierdzenie, to chyba będziemy mieli lek, który zmieni leczenie tej choroby - podkreśla Sandrock.

Choroba Alzheimera dotyka głównie osób w podeszłym wieku. Jest więc zmartwieniem przede wszystkim tych społeczeństw, które szybko się starzeją. W Polsce, jak się szacuje, na chorobę Alzheimera cierpi ponad dwieście tysięcy ludzi.

IAR/koz

Zobacz więcej na temat: NAUKA

Czytaj także

Zbigniew Tomczak: Alzheimer często jest mylony z depresją

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 14:09
W Polsce około 300 tysięcy osób cierpi na chorobę Alzheimera - mówił Zbigniew Tomczak prezes Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. 21 września przypada Światowy Dzień Alzheimera.
rozwiń zwiń