X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dekret Bieruta w Trybunale Konstytucyjnym

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 12:27
Trybunał Konstytucyjny rozpoznaje dziś wniosek byłego Prezydenta w sprawie zasad zwrotu nieruchomości, związanych z dekretem Bieruta. Nowa ustawa, z czerwca zeszłego roku, zakłada znaczne ograniczenie praw spadkobierców - co zdaniem Bronisława Komorowskiego mogło być niezgodne z Konstytucją.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Opinię byłego prezydenta podziela szereg organizacji społecznych - twierdzi reprezentujący Światową Gminę Żydowską mecenas Stefan Jacyna. Zdaniem prawnika, ich członkowie popierają złożoną skargę. Rozszerzyli argumentację Bronisława Komorowskiego na rzecz tezy, że nowe przepisy naruszają Konstytucję.

Ustawa byłaby jednak korzystniejsza z punktu widzenia samorządów - odpowiada wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. Podkreślił, że Trybunał Konstytucyjny w swoim orzecznictwie wielokrotnie wskazywał na prymat interesu publicznego, czyli interesu ogółu społeczności. Jóźwiak zamierza przypomnieć o tym podczas dzisiejszego posiedzenia.

Rozprawa już się rozpoczęła. Sprawę rozpoznaje Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie.

Zobacz więcej na temat: Warszawa prawo sądownictwo