X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prokuratura odmówiła dochodzenia w sprawie strajku w Centrum Zdrowia Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 11:17
- Prokurator uznał, że nie doszło do bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia pacjentów w wyniku protestu - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Łukasz Łapczyński.
Audio
  • Rzecznik Łukasz Łapczyński o strajku w Centrum Zdrowia Dziecka (IAR)
Centrum Zdrowia Dziecka
Centrum Zdrowia DzieckaFoto: Cezary p/Wikipedia/CC

Łukasz Łapczyński dodał, że bezpieczeństwo pacjentów w trakcie strajku było zapewnione, gdyż obowiązki personelu medycznego przejął zespół lekarski z pielęgniarkami nie uczestniczącymi w strajku.

Czynności sprawdzające prokuratura podjęła po zawiadomieniu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka o możliwości narażenia - z uwagi na strajk - życia i zdrowia pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

Michalak złożył zawiadomienie pod koniec maja - gdy strajk jeszcze trwał.

Przez ten czas prokuratura gromadziła dokumentację, aby podjąć decyzję, czy zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa, co by powodowało konieczność wszczęcia śledztwa.

Po 16 dniach strajku w Centrum Zdrowia Dziecka 8 czerwca podpisano porozumienie między protestującymi pielęgniarkami a dyrekcją.

Uzgodniono m.in. że od 1 sierpnia miesięczne wynagrodzenie zasadnicze brutto pielęgniarek i położnych zwiększy się o 300 zł. Dyrekcja zobowiązała się też do zwiększenia dodatku za pracę w święta ze 100 proc. do 150 proc. Ustalono też limit godzin nadliczbowych.


x-news.pl, TVN24

PAP, IAR, kk

Zobacz więcej na temat: centrum zdrowia dziecka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczyna normalną pracę po strajku

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 11:52
Wczoraj wieczorem w CZD zakończył się strajk pielęgniarek i praca w placówce wraca do normy. Rzecznik szpitala Katarzyna Gardzińska powiedziała, że może to oczywiście potrwać jeszcze kilka dni, ale już działają cztery oddziały, które zamknięto ze względu na strajk.
rozwiń zwiń