X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda odsłonił tablicę ku czci byłych szefów BBN

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 11:46
Byli szefowie BBN Władysław Stasiak i Aleksander Szczygło zginęli w katastrofie smoleńskiej. Tablica znajduje się na gmachu Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda: w Smoleńsku Rzeczpospolita straciła najlepszych synów współczesnego pokolenia (IAR)
Prezydent Andrzej Duda oraz bliscy Władysława Stasiaka i Aleksandra Szczygły, między innymi żona Władysława Stasiaka Beata Stasiak podczas uroczystości
Prezydent Andrzej Duda oraz bliscy Władysława Stasiaka i Aleksandra Szczygły, między innymi żona Władysława Stasiaka Beata Stasiak podczas uroczystościFoto: PAP/Jacek Turczyk

Ceremonia odbyła się z udziałem obecnego szefa BBN, rodzin zmarłych i prezydenta. Andrzej Duda mówił, że zarówno Władysław Stasiak, jak i Aleksander Szczygło bardzo dobrze służyli Polsce - mimo różnych osobowości.

Władysława Stasiaka prezydent określił jako romantyka, a Aleksandra Szczygłę jako "trochę twardszego". Dla obu sprawy państwowe były na pierwszym miejscu, obaj byli też przeświadczeni o odpowiedzialności za państwo - mówił Andrzej Duda.

- Nie wiem czy wynieśli to z domu, czy nauczył ich tego pan profesor, prezydent Lech Kaczyński przez lata współpracy. Wiem jedno - bardzo ich dziś brakuje - podkreślał prezydent.

Serwis specjalny
smoleńsk 1200
KATASTROFA SMOLEŃSKA

Andrzej Duda powiedział, że w Smoleńsku Rzeczpospolita straciła "najlepszych synów współczesnego pokolenia". I dodał, że ma tu też na myśli Władysława Stasiaka i Aleksandra Szczygłę.

Władysław Stasiak był szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2007-2009. W 2009 roku zastąpił go Aleksander Szczygło, który pełnił tę funkcję do śmierci w katastrofie smoleńskiej, 10 kwietnia 2010 roku.

IAR, to

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: na Krakowskim Przedmieściu muszą stanąć dwa pomniki. Dość czekania

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 23:22
- Na Krakowskim Przedmieściu musi stanąć pomnik smoleński, musi stanąć pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W najbliższych tygodniach powołamy komitet budowy tych pomników – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

6. rocznica katastrofy smoleńskiej. Pamięć o ofiarach wciąż obecna w sercach Polaków

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 23:04
W kraju i na świecie Polacy upamiętnili ofiary katastrofy smoleńskiej w sześć lat po tragicznym wydarzeniu. Zginęło w nim 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką, ministrowie, parlamentarzyści, duchowni i szefowie ważnych instytucji państwowych.
rozwiń zwiń