X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niezwykły życiorys rotmistrza Witolda Pileckiego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 10:31
Szeroka publiczność nigdy wcześniej nie miała do niego dostępu. Ujawniono spisany przez Witolda Pileckiego życiorys.
Audio
  • Znaleziono życiorys Witolda Pileckiego jego autorstwa (Polskie Radio 24)
Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci rotmistrz Witold Pilecki został stracony w 1948 roku
Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci rotmistrz Witold Pilecki został stracony w 1948 rokuFoto: "Głos Ludu" Marzec 1948/Wikimedia Commons/CC

Jak wyjaśnia Beata Sławińska, wiceprezes Fundacji "Łączka", życiorys znajdował się w Centralnych Archiwach Wojskowych i dostępny był tylko dla historyków. Fundacja natrafiła na ten dokument podczas przygotowywania albumu i wystawy o rotmistrzu Pileckim.

W Centralnych Archiwach Wojskowych znajdują się teczki naszych największych Bohaterów. Wśród nich jest teczka Witolda...

Posted by Fundacja "Łączka" on 31 styczeń 2016

- Gdy czytałam ten życiorys to zrozumiałam skąd się wzięła ta niezłomna, niezwykła postawa przez całe życie prezentowana przez niego - powiedziała Sławińska. jak dodała, dokument ma także niezwykłe walory estetyczne, ponieważ pisany jest piękną polszczyzną i wypracowanym charakterem pisma.

Serwis specjalny
wyklęci.jpg
ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

Witold Pilecki napisał ten życiorys, gdy miał 25 lat. Czego dowiadujemy się o niezłomnym żołnierzu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Polskie Radio 24, bk

Czytaj także

IPN liczy, że wiosną uda się odnaleźć miejsce pochówku rotmistrza Witolda Pileckiego

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 09:55
Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej Agnieszka Rudzińska poinformowała, że prace archeologiczno-ekshumacyjne na Łączce na Wojskowych Powązkach zostaną wznowione wczesną wiosną.
rozwiń zwiń