X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gen. Gromosław Czempiński: inwigilacja może być jedynym sposobem na zwalczenie terroryzmu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 09:30
Zdaniem byłego szefa UOP, trudno zwalczyć terroryzm bez podsłuchów, ale wiele zależy też, jego zdaniem od tego, w czyich rękach znajdą się te dane
Audio
  • Zdaniem gen. Gromosława Czempińskiego, trudno zwalczyć terroryzm bez podsłuchów (Jedynka/IAR)
Zdjęcia ilustracyjne
Zdjęcia ilustracyjneFoto: Free Images/ilviale

Projekt nowelizacji ustawy o policji zakłada kilka form kontroli operacyjnej, między innymi podsłuch, monitoring w pomieszczeniach, środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne, kontrolę korespondencji i przesyłek, uzyskiwanie danych z informatycznych nośników danych, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, systemów informatycznych i teleinformatycznych. Łączny czas kontroli nie będzie mógł być dłuższy niż 18 miesięcy. Senat zajmie się projektem w przyszłym tygodniu.

Spór o nowelizację ustawy o policji >>>

Zdaniem Gromosława Czempińskiego terroryzm jest tak trudny do zwalczenia m.in dlatego, że wielu terrorystów jest szkolonych i indoktrynowanych w krajach innych niż ich własne. - Jedyna rzecz, żeby tych ludzi wyłowić, a przede wszystkim ukrócić ten proces, czy możliwości rekrutowania ludzi potrzebna jest inwigilacja, prewencyjna inwigilacja - podkreślał w radiowej Jedynce były szef Urzędu Ochrony Państwa.

Gromosław Czempiński podkreślał jednak, że wiele zależy od tego, w czyich ręku znajdą się dane z podsłuchów i w jakim zakresie będą one pokusą do wykorzystania ich przeciwko komuś. - Każdy z nas ma jakąś słabość, którą skrywa, którą służby potrafią wykorzystać - przestrzega generał.

Czytaj też<<<Gen. Gromosław Czempiński: Inwigilacja może być jedynym sposobem na zwalczenie terroryzmu>>>

IAR,Jedynka,kh

Czytaj także

Sejm uchwalił nowelizację dotyczącą zasad inwigilacji przez służby

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 13:13
Jest to wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. o niekonstytucyjności części zasad inwigilacji. Za uchwaleniem nowelizacji, której projekt złożył w Sejmie PiS, głosowało 234 posłów, 213 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Teraz nowela trafi do Senatu.
rozwiń zwiń