X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne państwo, Kuwejt, zrywa stosunki z Iranem

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 21:23
Władze Kuwejtu poinformowały o wezwaniu na konsultacje swojego ambasadora w Teheranie, w związku z niedawnym atakiem na ambasadę Arabii Saudyjskiej w Iranie.
Audio
  • Kuwejt bojkotuje Iran. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Płonąca ambasada saudyjska w Teheranie w nocy z 2 na 3 stycznia
Płonąca ambasada saudyjska w Teheranie w nocy z 2 na 3 styczniaFoto: PAP/EPA/MOHAMMAD REZA NADIMI

Kuwejt jest kolejnym bliskowschodnim krajem, który dołączył do bojkotu Iranu. Władze w Kuwejcie wezwały do kraju ambasadora, ale na razie nie zdecydowały o całkowitym zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Iranem. Wcześniej podobnie postąpiły Zjednoczone Emiraty Arabskie. Z kolei Arabia Saudyjska, Bahrajn i Sudan całkowicie zerwały relacje dyplomatyczne.

2 stycznia w Arabii Saudyjskiej wykonano wyrok śmierci na znanym szyickim duchownym, który otwarcie krytykował władze saudyjskiego królestwa. Zdominowany przez szyitów Iran zaprotestował, a saudyjska ambasada w Teheranie została zaatakowana przez rozwścieczony tłum. Arabia Saudyjska oskarżyła Iran o celowe podżeganie do zamieszek i o mieszanie się w jej wewnętrzne sprawy. Teheran odpowiedział, że działania Saudów to pretekst do eskalacji napięcia. Prezydent Iranu mówił dzisiaj, że ścięcie duchownego było zbrodnią.

Szyicki Iran i sunnicka Arabia Saudyjska to dwa rywalizujące ze sobą na Bliskim Wschodzie mocarstwa. W Syrii Teheran popiera Baszara al-Asada, a Rijad dąży do jego obalenia. Oba kraje stanęły też po przeciwnych stronach w wojnie domowej w Jemenie.

O spokój w regionie i powstrzymanie się od eskalacji napięcia zaapelowały już do obu stron ONZ, Stany Zjednoczone i Turcja.

IAR,      agkm

Czytaj także

Konflikt Iranu i Arabii Saudyjskiej nie wpłynął na cenę ropy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 21:03
Czy konflikt między Iranem a Arabia Saudyjską może podbić cenę ropy naftowej? Irańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oskarżyło Saudów o celowe podsycanie atmosfery między oboma krajami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna o wpływy. Konflikt Saudów i Iranu [ANALIZA]

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 23:59
Eskalacja konfliktu między Arabią Saudyjską a Iranem to odsłona wieloletniej rywalizacji o przywództwo w świecie islamu – przypominają eksperci i zastanawiają się, co z tego wyniknie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: spór Iranu i Saudów raczej nie przerodzi się w gorącą wojnę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 20:22
Zimna wojna Iranu i Saudów trwa od lat i małe jest prawdopodobieństwo, by przekształciła się w militarne bezpośrednie starcia - zakłada dr Łukasz Fyderek (UJ).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys irańsko-saudyjski wpłynie na rozmowy pokojowe ws. Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 10:00
Rijad nie zbojkotuje zaplanowanych na styczeń rozmów ws. Syrii - oświadczył w Nowym Jorku ambasador Arabii Saudyjskiej przy ONZ.
rozwiń zwiń