X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polacy zapraszają na wirtualny spacer po Czarnobylu

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 09:28
W siedzibie the Farm 51 w Gliwicach przygotowywany jest cyfrowy spacer po spustoszonej strefie, którą będzie można zwiedzić dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości.
Audio
  • Michał Grzesiczak: chcemy stworzyć aplikacje, która będzie czymś między grą a filmem (IAR)
Elektrowania atomowa w Czarnobylu
Elektrowania atomowa w CzarnobyluFoto: screen youtube/The Farm 51

Jak mówi Michał Grzesiczak ze studia, aplikacja Chernobyl VR Project korzysta z nowoczesnej technologii, by w sposób zbliżony zarówno do gier, jak i filmu pokazać niedostępny, ale budzący ciekawość teren.

Użytkownik będzie mógł dzięki niej zanurzyć się w dzisiejszej rzeczywistości zniszczonego Czarnobyla - na użytek programu autorzy udali się na miejsce dawnej katastrofy i sporządzili dokumentację.

Realistyczny i przestrzenny obraz wygenerowano za pomocą techniki fotogrametrii i skanowania za pomocą lasera, dzięki czemu widz będzie mógł się swobodnie rozglądać po cyfrowym świecie.

Zabawa ma nie ograniczać się tylko do oglądania okolic zniszczonej elektrowni atomowej - będzie można też wdawać się w interakcję ze zwiedzanym środowiskiem i wypełniać pewne zadania.

Premierę zaplanowano na 30. rocznicę katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu, czyli na 26 kwietnia przyszłego roku.

IAR, to

Czytaj także

Czarnobyl - katastrofa, której nie dało się ukryć

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 06:00
26 kwietnia 1986 doszło do wybuchu reaktora nr 4 w elektrowni atomowej Czernobylskaja koło Prypeci na Ukrainie. Jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku zasiała ziarno strachu przed energią nuklearną w umysłach większości mieszkańców Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnobyl nadal zagrożeniem? Brakuje pieniędzy na zabezpieczenie reaktora

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 14:29
Brakuje 265 milionów euro na budowę sarkofagu chroniącego reaktor w elektrowni w Czarnobylu. Konstrukcja ma zabezpieczyć środowisko przed promieniowaniem radioaktywnym z siłowni.
rozwiń zwiń