X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ostrzelany śmigłowiec runął do morza. Zginęło 12 libijskich wojskowych

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 07:01
Dwunastu libijskich wojskowych zginęło w wyniku zestrzelenia śmigłowca należącego do samozwańczego rządu w Trypolisie. Helikopter runął do morza w pobliżu miejscowości Al-Maja na zachód od stolicy kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Śmigłowiec dostał się pod silny ostrzał przeciwlotniczy, gdy wykonywał powrotny lot do Trypolisu, a następnie spadł do morza – poinformował rzecznik sztabu generalnego w Trypolisie.

Na pokładzie śmigłowca znajdowali się przedstawiciele kadry dowódczej związani z rządem, który latem 2014 roku przejął kontrolę nad Trypolisem, zmuszając prawowity, uznawany przez społeczność międzynarodową rząd do przeniesienia się do wschodniej części kraju.

Przedstawiciele władz w Trypolisie oskarżyli o dokonanie tego ataku bojowników związanych z plemieniem Washafana.

Uzbrojone formacje zachowują lojalność i bardzo często działają zgodnie z interesami swych plemion, klanów czy innych lokalnych społeczności - zaznacza agencja Reutera.

Latem 2014 r. luźna koalicja zbrojnych ugrupowań o nazwie Jutrzenka Libii przejęła władzę nad Trypolisem, zmuszając prawowity rząd do przeniesienia się na wschód kraju. Oba nieuznające się wzajemnie rządy i parlamenty toczą spór o władzę w Libii. Uznawany przez społeczność międzynarodową parlament (Izba Reprezentantów) wraz z rządem działa w Tobruku. Natomiast parlament w Trypolisie, Powszechny Kongres Narodowy, sprzyja radykalnym islamistom i nie jest uznawany na świecie. W październiku 2015 r. z inicjatywy ONZ oraz UE zostały podjęte wstępne konsultacje w sprawie utworzenia rządu jedności narodowej.

mr

Zobacz więcej na temat: Afryka Libia Trypolis