X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powstanie kolejna koalicja antychińska? Manewry "Talisman Saber"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 09:11
W Australii rozpoczęły się w niedzielę manewry, w których oprócz oddziałów gospodarzy ćwiczą żołnierze ze Stanów Zjednoczonych, Japonii i Nowej Zelandii. Ćwiczenia o kryptonimie "Talisman Saber" mają potrwać do 21 lipca, przeprowadzane są co dwa lata.
Amerykańscy żołnierze
Amerykańscy żołnierzeFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain / FAQ

Ćwiczenia wojsk odbywają się na północy i zachodzie Australii. Bierze w nich udział ok. 30 tys. żołnierzy z sił lądowych i powietrznych. Po raz pierwszy na terytorium tego kraju w manewrach uczestniczą wojskowi z Japonii i Nowej Zelandii. Agencja Kyodo zwraca uwagę, że jest to wyraźny sygnał, że w regionie dochodzi do zacieśniania współpracy w obawie przed rosnącą potęgą Chin.

Kyodo informuje, że w manewrach bierze udział około 40 wojskowych z Japonii. Są to głównie żołnierze piechoty specjalizujący się w obronie wysp. Japończycy ćwiczą razem z amerykańskimi żołnierzami piechoty morskiej. Natomiast siły Nowej Zelandii trenują swoje umiejętności razem z Australijczykami.

W 2013 roku japońscy żołnierze uczestniczyli w manewrach "Talisman Saber" w charakterze obserwatorów.

PAP/aj

Czytaj także

USA i Japonia zacieśniają więzi. Antychińska strategia?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 19:28
Czy amerykańsko-japoński sojusz, potwierdzony podczas ostatniej wizyty premiera Japonii Shinzo Abe w USA, to w istocie gest skierowany przeciwko Chinom?
rozwiń zwiń