X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA zmieniają strategię ws. porwanych. Możliwy okup

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 20:55
Prezydent USA zapowiedział wzmocnienie działań na rzecz uwolnienia uprowadzonych rodaków na całym świecie. Jednocześnie przyznał, że Stanom Zjednoczonym zdarzało się zawieść rodziny porwanych.
Audio
  • Amerykanie będą mogli płacić okup. Korespondencja Marka Wałkuskiego (IAR)
  • Barack Obama: Chciałbym, aby było jasne, że rodziny zakładników będą traktowane jako nasi zaufani i aktywni partnerzy w wysiłkach na rzecz uwolnienia ich bliskich. Moje przesłanie do tych, którzy wyrządzają krzywdę Amerykanom, jest następujące: my nie zapominamy, a możemy bardzo wiele. Wymierzymy sprawiedliwość (IAR)
Barack Obama podczas konferencji, na której przedstawił nową strategię ws. amerykańskich zakładników
Barack Obama podczas konferencji, na której przedstawił nową strategię ws. amerykańskich zakładnikówFoto: EPA/JIM LO SCALZO

W ramach amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego zostanie powołany zespół ekspertów, który będzie koordynował wysiłki rządu. Jak mówił Barack Obama, zmiany są wprowadzane natychmiastowo.

- Właściwie ta połączona komórka w FBI już pracuje. Powołujemy nowego przedstawiciela w środowisku wywiadu, który będzie odpowiadał za zbieranie, analizy i szybkie rozpowszechnianie informacji związanych z porwanymi Amerykanami tak, abyśmy mogli szybko działać - oświadczył prezydent Stanów Zjednoczonych.

Rządowa komórka ma zająć się także profesjonalnym wsparciem rodzin uprowadzonych Amerykanów. Barack Obama podkreślał konieczność partnerskiego traktowania bliskich porwanych, aby mogli oni uczestniczyć także w procesie sprowadzania obywateli USA przetrzymywanych w niewoli.

Prezydent Barack Obama podtrzymał stanowisko, że Stany Zjednoczone nigdy nie będą płaciły okupu za uprowadzonych. Według nowych zasad, rodziny zakładników nie będą jednak ścigane przez prokuraturę, jeśli przekażą okup prywatnie. W pewnych sytuacjach amerykańskie władze będą nawet pomagać rodzinom w komunikacji z porywaczami i dbać o ich bezpieczeństwo.

- Moje przesłanie do tych rodzin jest proste: nie porzucimy was, będziemy z wami - zapewnił prezydent USA.

Obama przy okazji przestrzegł potencjalnych porywaczy przed działaniami wymierzonymi w Amerykanów. - My nie zapominamy. Możemy bardzo wiele. Wymierzymy sprawiedliwość - oświadczył.

IAR/fc

Zobacz więcej na temat: Barack Obama okup USA