X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Łatwo nie będzie”. Premier ostrzega nowo powołanych ministrów

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 12:46
W Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowych ministrów. Prezydent powołał szefów resortu skarbu, zdrowia i sportu.
Audio
  • Nowi ministrowie zapowiadają ciężką pracę. Relacja Tomasza Majki (IAR)
Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej
Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej Foto: PAP/Radek Pietruszka

Kardiochirurg i transplantolog prof. Mariana Zembala pokieruje resortem zdrowia. Poseł PO Andrzej Czerwiński objął ministerstwo skarbu państwa. Były wioślarz, mistrz świata i mistrz olimpijski Adam Korol został ministrem sportu.

Do rządu przyszli też nowi wiceministrowie: środowiska - Dorota Niedziela, i gospodarki - Anna Nemś. Nowym koordynatorem służb specjalnych będzie poseł PO Marek Biernacki.

MAREK BIERNACKI: BĘDĄ NOWE TAŚMY >>>

Premier: przyszli, by pokazać, czym jest służba państwu

Podczas ceremonii premier Ewa Kopacz mówiła do nowych członków rządu, że zasilili jego szeregi w trudnych czasach. - Łatwo nie będzie - dodała, przyznając równocześnie, że nowi ministrowie to ludzie służby, którym nie zależy na dowartościowaniu się, bo już są mistrzami w swoich dziedzinach. - Przyszli by pokazać czym jest bezinteresowna służba na rzecz Polaków - mówiła premier.

(Zaprzysiężenie ministrów; źr. TVN24/x-news)

Kopacz wyraziła nadzieję, że nowi ministrowie przekonają Polaków, jak szczerzy i odważni będą w swoich decyzjach, jak będą myśleć o obywatelach, a dopiero na samym końcu o sobie. - Jedyną tarczą, która w tych trudnych czasach będzie was bronić, to będzie pokora, bo pokora się nie obraża i tego wam życzę. Bądźcie dzielni w tym, co będziecie robić na rzecz innych i róbcie to skutecznie - zwróciła się szefowa rządu do nowych ministrów.

MINISTER ZDROWIA ZAPOWIADA: CO TYDZIEŃ SPOTKANIE Z POLAKAMI >>>

Prezydent dziękuje za zmianę

- Chciałbym podziękować za tę zmianę, dokonaną w taki sposób, że widać, iż polityka to nie tylko łatwe obietnice, splendory, zaszczyty, nie tylko kariera, choć nic w niej nie ma złego, ale że to także służba - podkreślił prezydent. - Dziękuję za gotowość służenie najjaśniejszej Rzeczypospolitej w tym momencie szczególnym, gdy do wyborów jest zaledwie parę miesięcy - dodał Komorowski. Jak zaznaczył, "postawę służby", widać bardziej wtedy, "gdy mniej jest się podejrzanym o chęć zrobienia kariery".  Prezydent pogratulował i podziękował nowo powołanym ministrom za wolę oddania do dyspozycji nie tylko premier, ale i całego kraju własnych doświadczeń i osiągnięć w różnych, ważnych dla Polski obszarach.

- Jest wiele spraw do rozwiązania, ale są też i ludzie, którzy swoim życiem i swoimi dokonaniami potrafili potwierdzić to, że są to sprawy do udźwignięcia - podkreślił Komorowski.

MINISTER SKARBU: NIE BĘDZIE REWOLUCJI >>>

Następstwo afery taśmowej i wycieku akt

Nazwiska nowych ministrów podała w poniedziałek premier Ewa Kopacz.  Zmiany w rządzie to konsekwencja ujawnienia w zeszłym tygodniu akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Z rządu odeszli wówczas: Bartosz Arłukowicz (zdrowie), Andrzej Biernat (sport), Włodzimierz Karpiński (MSP), a także wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odszedł Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostał szefem KPRM). Z funkcji marszałka Sejmu zrezygnował Radosław Sikorski.

Nowy marszałek Sejmu

Zarząd PO rekomendował w poniedziałek kandydaturę rzeczniczki rządu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na nowego marszałka Sejmu. Zarząd zaakceptował ponadto propozycję, by europoseł Jarosław Wałęsa został szefem think tanku PO, Instytutu Obywatelskiego. Propozycje kandydatów przedstawiła premier.

Kidawa-Błońska ma na funkcji marszałka Sejmu zastąpić Radosława Sikorskiego. Powołanie nowego marszałka ma nastąpić na posiedzeniu Sejmu, w dniach 23-25 czerwca. Instytutem Obywatelskim do ubiegłej środy kierował b. szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

(Wideo: premier informuje o nazwiskach nowych ministrów; źr. TVN24/x-news)

 

Wyciek akt ze śledztwa w sprawie afery taśmowej
Śledztwo dotyczące upublicznienia akt tzw. afery podsłuchowej prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Postawiła zarzut w tej sprawie Zbigniewowi S.
Z kolei Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga prowadzi główne śledztwo ws. podsłuchiwania od lipca 2013 r. w dwóch restauracjach kilkudziesięciu osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych. Śledztwo ma być przedłużone do 17 września. Zarzuty w nim postawiono czterem osobom - biznesmenowi Markowi Falencie, który według śledczych miał zlecić wykonanie nagrań, jego współpracownikowi Krzysztofowi Rybce oraz wykonującym nagrania dwóm pracownikom restauracji - Łukaszowi N. i Konradowi L. Falenta nie przyznaje się do zarzutów.

PAP/IAR/agkm

Czytaj także

Nowi ministrowie Ewy Kopacz mówią o swojch planach. Czerwiński zapewnia, że nie będzie "miotły"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 19:02
W Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowych ministrów: skarbu - Andrzeja Czerwińskiego, zdrowia - profesora Mariana Zembali, i sportu - Adama Korola. Po ceremonii nowi członkowie gabinetu wzięli udział w posiedzeniu rządu. Są pierwsze zapowiedzi ich działań. Dla ministra Czerwińskiego najważniejszy jest gazoport i reforma górnictwa. Obiecuje, że nie będzie "miotły" w spółkach skarbowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest Marian Zembala - nowy minister zdrowia (sylwetka)

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 20:22
Marian Zembala, to profesor nauk medycznych, kardiochirurg. Zajmuje się transplantologią serca i płuc. Jest kierownikiem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W 2014 roku został radnym sejmiku śląskiego V kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest Andrzej Czerwiński - nowy minister skarbu (sylwetka)

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 23:20
Poseł Platformy Obywatelskiej z Nowego Sącza Andrzej Czerwiński ma zostać nowym ministrem skarbu państwa. Szefowa rządu Ewa Kopacz przedstawiła go w poniedziałek jako specjalistę w dziedzinie energetyki i gospodarki.
rozwiń zwiń