X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory prezydenckie 2015. Nowy spot Andrzeja Dudy. "Obiecuję wam godne życie w bezpiecznej Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 13:37
Sztab Andrzeja Dudy zaprezentował nowy spot nawiązujący do spotkań kandydata PiS na prezydenta z wyborcami oraz do hasła ostatniej części jego kampanii: "Godne życie w bezpiecznej Polsce". - Andrzej Duda chce być prezydentem dialogu - podkreślają sztabowcy.
Audio
  • Szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło powiedziała, że ze spotkań z Polakami wynika, że chcą oni godnie żyć (IAR)
Obiecuję wam godne życie w bezpiecznej Polsce - zapewnia Andrzej Duda w najnowszym spocie wyborczym
"Obiecuję wam godne życie w bezpiecznej Polsce" - zapewnia Andrzej Duda w najnowszym spocie wyborczymFoto: PAP/Paweł Topolski

Specjalny serwis wyborczy>>>

Spot od wtorku pojawi się w ogólnopolskich telewizjach. Andrzej Duda, który jest narratorem w klipie, mówi "o tysiącach uściśniętych rąk" i "setkach spotkań".

"Wysłuchałem was i wiem, że Polacy martwią się o przyszłość. Jeżeli tak dużo mówimy o bezpieczeństwie to znaczy, że nie czujemy się bezpieczni. Jesteśmy dumnym narodem w sercu Europy, musimy bronić naszych interesów. Ja będę to robił. Mam za dużo energii, by siedzieć pod żyrandolem zamknięty w Pałacu Prezydenckim" - deklaruje kandydat PiS. "Dlatego obiecuję wam godne życie w bezpiecznej Polsce" - zapewnia Andrzej Duda na koniec spotu.

Andrzej Duda/youtube

Szefowa sztabu Andrzeja Dudy posłanka Beata Szydło przekonywała na konferencji prasowej, że Polacy będą mogli "wybrać prezydenta dialogu". - Takim prezydentem chce być Andrzej Duda. Ponad 240 spotkań w powiatach, uściśnięte dłonie, dialog. Z tych spotkań wyłania się obraz Polski: Polacy, którzy chcą godnie żyć - podkreśliła.

"Bronisław Komorowski nie rozliczył się z obietnic"

Beata Szydło wezwała prezydenta Bronisława Komorowskiego do udziału w debacie, która odbędzie się we wtorek wieczorem w TVP, a w której ma uczestniczyć 10 spośród 11 kandydatów. - Bronisław Komorowski nie rozliczył się z obietnic, które składał przed czterema laty. Dzisiaj ostatnia szansa, żeby stanął z otwartą przyłbicą przed Polakami. Mam nadzieję, że nie stchórzy - podkreśliła.

Szef sztabu Komorowskiego Robert Tyszkiewicz (PO) powtórzył we wtorek rano, że prezydent nie weźmie udział w debacie w TVP. Tego dnia wieczorem Komorowski ma zaplanowany wywiad w innej stacji telewizyjnej.

Bronisław Komorowski, wyjaśniając w kwietniu, dlaczego nie weźmie udziału w debacie z pozostałymi kandydatami mówił, że polegałoby to na tym, że 10 kontrkandydatów strzelałoby "do bramki prezydenta przez godzinę, mając (...) pewnie pięć minut każdy". Prezydent stwierdził, że nie byłoby szansy "na żadną pogłębioną wymianę myśli, poglądów, na ujawnienie swoich zamiarów, swoich programów".

Debata prezydencka będzie transmitowana także w radiowej Jedynce.

Sztab kandydata PiS skrytykował też nowy spot prezydenta w którym sztab Bronisława Komorowskiego przypomina, że Andrzej Duda chciał karać za in vitro. Według Beaty Szydło to "obłudna, cyniczna gra poniżej wszelkiej krytyki".
Rzecznik PiS Marcin Mastalerek uznał spot za dowód, że Platforma Obywatelska sprawę in vitro traktuje jako element kampanii wyborczej. Wiceprezes PiS Beata Szydło wyraziła nadzieję, że sztab Bronisława Komorowskiego opamięta się i swój spot wycofa.

***
Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja zostanie zorganizowana druga tura głosowania. Weźmie w niej udział dwóch kandydatów z najlepszym wynikiem.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej>>>

IAR,PAP,kh

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. Sztab Bronisława Komorowskiego uderza w Andrzeja Dudę tematem in vitro. Nowy spot wyborczy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 14:00
W najnowszym spocie wyborczym sztab Bronisława Komorowskiego zaprezentował opinie Andrzeja Dudy dotyczące stosowania metody in vitro.
rozwiń zwiń