X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Der Spiegel": tajne służby niszczyły dowody inwigilacji europejskich polityków

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 13:52
Według tygodnika, niemiecki wywiad od lat współpracował z amerykańskim, pomagając mu zbierać informacje na temat europejskich polityków. Dowody tej współpracy niszczono.
Audio
  • Niemiecki wywiad inwigilował europejskich polityków? Relacja Macieja Wiśniewskiego z Berlina (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

"Der Spiegel" napisał w swoim internetowym wydaniu, że informacje dotyczące inwigilowanych gromadzone były w bazie danych stacji nasłuchowej w bawarskim Bad Aibling.
W sierpniu 2013 roku jeden z pracowników wywiadu, przeszukując bazę za pomocą słów kluczowych takich jak "gov" czy "diplo", odkrył 12 tys. cyfrowych katalogów, zawierających m.in. dokumenty ze skrzynek mailowych polityków, dyplomatów i urzędników europejskich. Byli wśród nich wysocy rangą dyplomaci francuscy, współpracownicy rządów innych krajów oraz urzędnicy instytucji europejskich. Jak twierdzi niemiecki tygodnik, pracownik wywiadu dostał polecenie skasowania tych danych.
Z informacji zebranych przez "Der Spiegel" wynika, że niemiecki wywiad od lat współpracował z amerykańskim, pomagając mu zbierać informacje na temat europejskich polityków m.in. za pomocą haseł i adresów IP dostarczanych przez Amerykanów. O sprawie od lat miał być również informowany niemiecki rząd, który jednak do niedawna zaprzeczał, że wie coś na ten temat.
IAR, kk

Czytaj także

Rada Europy sprzeciwia się masowej inwigilacji obywateli

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 13:23
Inwigilacja obywateli na masową skalę to naruszenie kilku artykułów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Takie stwierdzenie zawiera rezolucja przyjęta przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy.
rozwiń zwiń