X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd Wielkiej Brytanii zaskarżony o masową inwigilację

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 12:48
Trzy organizacje broniące praw obywatelskich, w tym Amnesty International, skierowały do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka skargę na rząd Wielkiej Brytanii w związku z prowadzonym przez nią na masową skalę programem inwigilowania komunikacji w internecie.
Zgodnie z Europejską Agendą Cyfrową wszyscy europejczycy za pięć lat powinni mieć możliwość korzystania z sieci o przepustowości co najmniej 30 Mbit. (megabitów)
Zgodnie z Europejską Agendą Cyfrową wszyscy europejczycy za pięć lat powinni mieć możliwość korzystania z sieci o przepustowości co najmniej 30 Mbit. (megabitów)Foto: Pixabay

- Inwigilacja prowadzona przez rząd brytyjski była prowadzona bez przeszkód i na bezprecedensową skalę, co ogromnie wpłynęło na prawo ludzi do prywatności i ich prawo do wyrażania poglądów - powiedział prawnik AI Nick Williams.

W ubiegłym tygodniu brytyjski trybunał zajmujący się sprawami przeciwko brytyjskim tajnym służbom (IPT) orzekł, że rządowa agencja wywiadu elektronicznego GCHQ nie naruszyła praw człowieka, korzystając z technik masowego inwigilowania internetu.

AI zwraca jednak uwagę, że IPT utajnił duże fragmenty postępowania w tej sprawie.

Brytyjska parlamentarna komisja odpowiedzialna za nadzór nad służbami wywiadu w raporcie z marca wyraziła zaniepokojenie nieprzejrzystością obowiązujących przepisów, dotyczących działalności tych służb, i zaproponowała ich fundamentalny przegląd. Jednocześnie jednak uznała, że działalność GCHQ nie jest niezgodna z prawem.

Afera PRISM - czytaj więcej >>>

Skarga trzech ugrupowań obrońców praw obywatelskich opiera się na informacjach przekazanych przez Edwarda Snowdena - byłego współpracownika NSA, który ujawnił zakrojone na masową skalę praktyki inwigilacyjne tej amerykańskiej agencji.

pp/PAP

Czytaj także

Masowa inwigilacja w sieci. Raport komisji broni służby

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 17:10
Brytyjska Parlamentarna Komisja ds. Bezpieczeństwa i Wywiadu stanęła w obronie metod stosowanych przez brytyjski wywiad w celu przechwytywania komunikacji organizacji terrorystycznych.
rozwiń zwiń