X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory prezydenckie. Prawicowi kandydaci złożyli podpisy do PKW

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 16:55
Kolejni prawicowi kandydaci na prezydenta złożyli podpisy w Państwowej Komisji Wyborczej. Swoje listy poparcia dostarczyły komitety: Mariana Kowalskiego (Ruch Narodowy) i Jacka Wilka (Kongres Nowej Prawicy). Obaj kandydaci uścisnęli sobie dłonie i życzyli zdrowej rywalizacji.
Audio
Kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Jacek Wilk podczas składania podpisów poparcia jego kandydatury w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie
Kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Jacek Wilk podczas składania podpisów poparcia jego kandydatury w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>>

Narodowcy dostarczyli do komisji 188 tysięcy podpisów poparcia. Marian Kowalski przyznaje, że to efekt ogromnej pracy, także nie związanej z trwająca kampanią. W ostatnim czasie udało się bowiem wzmocnić struktury partii i zwiększyć jej popularność. Kandydat Ruchu Narodowego jest przekonany, że w obecnym kształcie jego formacja może ubiegać się o przejęcie władzy w Polsce - najpierw przez wybory prezydenckie, a następnie parlamentarne.

Z kolei Kongres Nowej Prawicy przywiózł do PKW 145 tysięcy podpisów. Jacek Wilk zaznaczył, że zbierając je, czuł, że mogą być to "wybory zmiany". Argumentuje to faktem, że wolontariusze przybliżali jedynie jego polityczny program i obywatele chętnie podpisywali się na jego listach. - Nie było dla nich istotne, że nie jestem kandydatem regularnie pojawiającym się w głównych mediach - stwierdził.

Do tej pory PKW zarejestrowała trzy komitety wyborcze: ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego, Janusza Korwin-Mikkego (partia KORWiN) i Adama Jarubasa (PSL). Oprócz Kowalskiego i Wilka, na weryfikację podpisów czeka niezrzeszony kandydat - Paweł Kukiz i Andrzej Duda z PiS. Aby zarejestrować komitet, PKW musi zatwierdzić 100 tysięcy dostarczonych głosów poparcia na danego kandydata.

Źródło: TVP/x-news

mr

Czytaj także

Jacek Wilk, wiceszef KNP, z apetytem na prezydenturę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 18:10
To nie będzie kampania o mnie, to będzie kampania o tym, co dla nas najważniejsze - oświadczył na niedzielnej konwencji wyborczej kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Jacek Wilk.
rozwiń zwiń