X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rusza Festiwal Funduszy Europejskich w kilkunastu miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 11:50
Festiwal Funduszy Europejskich „Wstęp wolny” w Małopolsce rozpoczyna się w piątek i potrwa przez cały weekend. 35 instytucji w 14 miejscowościach przygotowało atrakcje dla mieszkańców regionu i turystów. Odbędą się wystawy, koncerty, warsztaty, zwiedzanie z przewodnikiem.
Dwór obronny Gładyszów w małopolskim Szymbarku przy drodze krajowej nr 28. Zwyciężył w kategorii Zabytek w konkursie Polska Pięknieje  7 cudów Funduszy Europejskich w 2013
Dwór obronny Gładyszów w małopolskim Szymbarku przy drodze krajowej nr 28. Zwyciężył w kategorii „Zabytek” w konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich” w 2013Foto: Wikimedia Commons/CC

Organizatorem wydarzenia jest województwo małopolskie. Festiwal odbywa się pod hasłem „Małopolska myśli o kulturze”. Ma pokazać instytucje, które powstały w ostatnich latach dzięki funduszom unijnym i te, które dzięki europejskiemu wsparciu zmieniły swoje oblicze.

Będzie można zajrzeć za kulisy teatrów, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i warsztatach, skosztować lokalnych specjałów, sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas quizów i gier terenowych, a nawet przerobić własne T-shirty.

Bezpłatną ofertę przygotowały m.in. Cricoteka (warsztaty inspirowane ambalażami Tadeusza Kantora), Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, kopalnie soli w Wieliczce i Bochni, Park Miniatur w Inwałdzie, Muzeum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, dwór obronny w Szymbarku, Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, odrestaurowana XIX-wieczna synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej oraz teatry, centra kultury i biblioteki.

Warto wykorzystać tę propozycję i na własne oczy zobaczyć miejsca, które nie mogłyby powstać i funkcjonować bez udziału funduszy europejskich – zachęca marszałek województwa Marek Sowa.

Małopolskę zasilają znaczące fundusze z UE – YouTube / Fundusze Europejskie dla Małopolski

W latach 2007-2013 w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na działania w zakresie kultury, turystyki i zachowania dziedzictwa kulturowego wydano ok. 162 mln euro. W latach 2014-2020 na rozwój oferty kulturalnej i turystycznej województwo przeznaczy prawie 170 mln euro z puli pieniędzy unijnych zarezerwowanych dla regionu. Najważniejsze w ostatnich latach inwestycje, które stały się wizytówką regionu to m.in. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Muzeum Tadeusza Kantora – Cricoteka, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie.

Wykaz uczestniczących w festiwalu instytucji i atrakcji jest dostępny w internecie na Festiwal.Fundusze.Malopolska.pl.

PAP/jż

Czytaj także

Muzeum Manggha w Krakowie wystawia gekigę – japoński komiks na serio

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 17:09
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie od 8 marca do 3 maja prezentuje niemal sto prac najważniejszych twórców gekigi – gatunku komiksu, który rozwinął się w Japonii po II wojnie światowej i porusza poważne, trudne tematy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusze UE: trasa rowerowa na nieczynnej linii kolejowej Tarnów-Szczucin

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 13:43
Na trasie nieczynnej linii kolejowej Tarnów - Szczucin (Małopolskie) do 2018 r. ma powstać trasa rowerowa biegnąca przez sześć gmin i licząca ok. 50 km długości. Przedstawiciele tych samorządów podpisali porozumienie w sprawie wspólnej realizacji inwestycji.
rozwiń zwiń