X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dwa koncerty Petera Broetzmanna w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 13:25
W ramach listopadowego cyklu "11 Night At Pardon, To Tu” w Warszawie wystąpi jeden z najwybitniejszych improwizatorów, legenda Peter Broetzmann. Muzykowi towarzyszyć będzie amerykański wibrafonista Jason Adasiewicz i angielski perkusista Steve Noble.
Peter Brtzmann, uważany za jednego z najważniejszych przedstawicieli free jazzu i muzyki improwizowanej
Peter Brötzmann, uważany za jednego z najważniejszych przedstawicieli free jazzu i muzyki improwizowanejFoto: Nomo/Wikipedia

Broetzmann rozpoczął swoją karierę muzyczną od gry na fortepianie w amatorskich grupach swingowych. Dopiero potem, pod wpływem muzyki be-bopowej oraz słuchania koncertu Sidneya Becheta postanowił grać na saksofonie. Przeniósł się do Wuppertalu, gdzie uczył się gry na klarnecie oraz studiował malarstwo. W tym okresie związany był z artystyczną grupą Fluxus, kontestującą tradycyjne podejście do sztuki. Po bardzo krótkim czasie, rzucił karierę plastyczną, ale nie skończył z malarstwem. Większość okładek swoich płyt projektuje sam. Zawodową karierę muzyczną na saksofonie zaczął pod koniec lat pięćdziesiątych. Zadebiutował w 1967 r. nagrywając album "For Adolphe Sax" w towarzystwie kontrabasisty Petera Kowalda i perkusisty Svena Ake-Johanssona. W 1968 r. Broetzmann zarejestrował swój najsłynniejszy album "Machine Gun". Płytę, zanim trafiła do profesjonalnej wytwórni, muzycy sprzedawali osobiście przed koncertami.
W następnych latach Peter Broetzmann współpracował ze śmietanką muzyki awangardowej, m.in. Cecilem Taylorem czy Billem Laswellem. W 1986 r. saksofonista wszedł w skład zespołu Last Exit. Grupa, czerpiąca zarówno z free-jazzu jak z heavy-metalu, działała do 1994 r., rejestrując jedną płytę studyjną i sześć, całkowicie zaimprowizowanych, albumów koncertowych.
W ciągu ostatnich dwóch dekad Broetzmann nagrywał płyty z zespołami Die Like a Dog Quartet i Chicago Tentet, a także w duetach z Adasiewiczem i perkusistą Michaelem Zerangiem. Wszedł także w skład zespołu North Quartet, założonego wspólnie z saksofonistą Mikołajem Trzaską.
W Warszawie Broetzmann wystąpi 19 i 20 listopada w Pardon, To Tu o godzinie 20.30 w towarzystwie wibrafonisty Jasona Adasiewicza oraz perkusity Steve’a Noble’a. Broetzmann i Adasiewicz w 2012 r. nagrali wspólną płytą pt. "Going All Fancy".
Ceny biletów: 40 zł (1-dniowe), 60 zł (karenet 2-dniowy)

kz, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W "Pardon, To Tu" muzycy szukają się na ścianie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 17:00
- Najważniejsze dla nas było pierwsze sto koncertów, na które nikt nie przyszedł - mówił w Dwójce Daniel Radtke, twórca warszawskiego klubu "Pardon, To tu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewinni Czarodzieje grają vabank. Poczuj Warszawę z lat 30. XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 17:49
- To był czas radości, dynamizmu i dobrej sztuki - przekonywał w Jedynce dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

VI edycja festiwalu Era Schaeffera. Spektakl o życiu kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 11:10
Impreza organizowana przez Fundację Przyjaciół Sztuk Aurea Porta rozpocznie się 19 i potrwa do 21 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Poza głównymi wydarzeniem multimedialnymi towarzyszyć jej będzie panel dyskusyjny z udziałem Richarda Demarco w Senacie RP.
rozwiń zwiń