X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

VI edycja festiwalu Era Schaeffera. Spektakl o życiu kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 11:10
Impreza organizowana przez Fundację Przyjaciół Sztuk Aurea Porta rozpocznie się 19 i potrwa do 21 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Poza głównymi wydarzeniem multimedialnymi towarzyszyć jej będzie panel dyskusyjny z udziałem Richarda Demarco w Senacie RP.
56. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree 2014 zakończy się 12 grudnia
56. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree 2014 zakończy się 12 grudniaFoto: Glow images/East News

Idea festiwalu
Era Schaeffera to doroczne spotkanie artystów skupiających się wokół teatralnej i muzycznej twórczości Bogusława Schaeffera. Jest interaktywnym i audiowizualną przestrzenią teatralną, taneczną i muzyczną, która pulsuje dramaturgicznym i muzycznym rytmem, za każdym razem ukazując dzieła Mistrza w ich różnych kontekstach. Festiwal jest otwarciem artystycznego świata Schaeffera na artystów, na miasto i jego mieszkańców.
W tym roku odbędzie się pod hasłem "8 i pół dekady Schaeffera”. Wystąpią w nim: pianista jazzowy Włodek Pawlik, wokalista Jargos Skolias, akordeonista Marcin Wyrostek z zespołem Tango Carazon i perkusiści: Bronek Duży, Urszula Berezińska-Pniak, Piotr Pniak oraz grupa The White Kites. W spektaklu udział wezmą także aktorzy: Marek Frąckowiak, Waldemar Obłoza i Sean Palmer oraz tancerz Witek Jurewicz. Spektakl wyreżyseruje Maciej Sobociński.

Imprezy towarzyszące
VI edycja festiwalu będzie się różniła od poprzednich. Organizatorzy rozszerzyli ją o imprezy towarzyszące, które uświetnią 85 urodziny profesora. Oficjalnie Era Schaeffera zagości jeszcze raz z pokazem grafik oraz panelem dyskusyjnym z udziałem prof. Richarda Demarco, szkockiego artysty i promotora sztuki, założyciela Traverse Theatre w Edynburgu. Spotkanie zaplanowano na 19 listopada w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej.

Życie artysty

Bogusław Schaeffer jest jedną z najważniejszych osobowości polskiej muzyki współczesnej. Jest autorem 17 książek, ponad 400 kompozycji muzycznych, 40 dramatów, w tym "Scenariusza dla trzech aktorów". Urodził się w 1929 r. we Lwowie, studiował muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i kompozycję na Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie. W 1953 r. obronił pracę dyplomową, poświęconą twórczości Witolda Lutosławskiego. Od 1963 r. wykłada kompozycję w krakowskiej Akademii Muzycznej. Ponadto pracował m.in. w austriackim Salzburgu i angielskim Yorku.
Artysta za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodę Związku Kompozytorów Polskich i Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

I edycja Festiwalu Era Schaeffera odbyła się w 2009 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Efekt przekroczył najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pozytywna opinia o przedsięwzięciu zaowocowała zaproszeniami spływającymi z różnych stron Świata. W sierpniu 2010 roku widowisko gościło na najbardziej znanym Festiwalu Teatralnym w Europie i na świecie.

kz, PAP

Czytaj także

Nowości w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 15:29
Nowe koncerty Programu Strefa, projekt edukacyjny "Probówka", XXI Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji "Rozdroże", a także projekt "Sztuka w akcji" oraz Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich "Basso Continuo" - to najciekawsze propozycje nadchodzących miesięcy w warszawskim CSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Darmowy listopad" w narodowych instytucjach kultury

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 15:00
Z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, już po raz trzeci, cztery rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie udostępnią w listopadzie swoje zbiory wszystkim zwiedzającym za darmo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza IX edycja warszawskiego Festiwalu Niewinni Czarodzieje

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 12:35
Warsztaty kryminalne i modowe, kurs tańca, koncert Anny Dereszowskiej i silent disco. Klimat z filmów "Vabank" czy "Kariera Nikodema Dyzmy". Do Warszawy lat 30. przeniesie nas Festiwal Niewinni Czarodzieje, który trwać będzie od 14 do 21 listopada.
rozwiń zwiń