X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja "Darmowy listopad" w narodowych instytucjach kultury

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 15:00
Z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, już po raz trzeci, cztery rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie udostępnią w listopadzie swoje zbiory wszystkim zwiedzającym za darmo.
Łazienki królewskie w Warszawie
Łazienki królewskie w WarszawieFoto: Wolskaola/ Wikipedia

Podczas dwóch pierwszych edycji "Darmowy listopad” cieszył się bardzo dużym powodzeniem. W poprzednich latach akcja zgromadziła ok. pół miliona osób. Najwyższą frekwencję odnotował w 2012 r. Zamek Królewski na Wawelu, odwiedziło go wówczas, aż 118,7 tys., a w 2013 r. - 92,7 tys. W porównaniu z październikiem największy wzrost liczby odwiedzających - odnotowały warszawskie Łazienki.

- W tym roku rezydencje liczą na podobną liczbę gości, z myślą o których przygotowano dodatkowe atrakcje. Łazienki Królewskie i Zamek Królewski w Warszawie - w związku z przypadającą 25 listopada 250. rocznicą koronacji Stanisława Augusta - chcą uczcić pamięć ostatniego polskiego króla i przybliżyć publiczności jego ogromny wkład w rozwój polskiej kultury - informuję rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński.

W związku tym wydarzeniem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od 11 listopada na przedpolu pałacowym udostępni darmową ekspozycję "Aleja Światła". W Zamku Królewskim na Wawelu oglądać można z kolei Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię oraz wystawy dodatkowe: Wawel Zaginiony, "Damę z gronostajem" oraz "Dwa Pokolenia.

Szczegółowe informacje o tegorocznej odsłonie "Darmowego listopada” wkrótce będą dostępne na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Oferta jest adresowana do wszystkich - w szczególności do dzieci, młodzieży i seniorów. Akacja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i być może już zawsze listopad będzie miesiącem wolnym od opłat dla zwiedzających.

kz, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kupiec wenecki" w Warszawie i kino amerykańskie we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 18:00
W poniedziałek przedstawiliśmy recenzję premiery "Kupca weneckiego" Andrzeja Czajkowskiego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, która odbyła się w piątek 24 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich. Prezydent: nie da się zrozumieć historii Polski bez znajomości historii Żydów polskich

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 23:59
- Nie da się zrozumieć i w pełni przeżyć historii Polski bez znajomości historii Żydów polskich - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystego otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 20:27
Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego, naukowe Halloween w Toruniu, warszawskie A-I-R Laboratory. To główne tematy audycji Polskiego Radia 24 „Weekend kulturalny” autorstwa Mai Kluczyńskiej.
rozwiń zwiń