X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowa lista leków refundowanych. Ponad sto nowych produktów

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 09:11
Od 1 listopada obowiązuje nowa lista refundacyjna. Znalazły się na niej m.in. środki stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz bólu w przebiegu chorób nowotworowych.
Audio
  • Od listopada zmiany na liście leków refundowanych - relacja Joanny Stankiewicz (IAR)
Nowa lista leków refundowanych. Ponad sto nowych produktów
Foto: sxc.hu/cc

Wśród nowych produktów na liście leków refundowanych są m.in. leki złożone zawierające amlodypinę i indapamid oraz amlodypinę i ramipril - refundowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których uzyskano stabilizację ciśnienia przy zastosowaniu pojedynczych substancji czynnych wchodzących w skład leków.
Od listopada refundowany jest także lek złożony zawierający oksykodon i nalokson, podawany w przypadku bólu w przebiegu chorób nowotworowych. "Objęcie refundacją tego leku to długo oczekiwana zmiana postulowana przez środowiska pacjentów onkologicznych, którzy w trakcie stosowania przeciwbólowych leków opioidowych doświadczają bardzo często zaparć, niepoddających się leczeniu tradycyjnymi metodami" - podkreśliło Ministerstwo Zdrowia.
20 produktów dotychczas refundowanych nie znalazło się na nowej liście.
Zgodnie z nową listą dla 297 produktów nastąpił spadek dopłaty pacjenta, dla 260 produktów nastąpił wzrost dopłaty pacjenta, dla 457 produktów nastąpił spadek cen detalicznych brutto, a dla 52 produktów nastąpił wzrost cen detalicznych brutto.
Zmiany dotyczą także listy w zakresie medykamentów stosowanych w ramach programów lekowych i chemioterapii. Jak wyjaśnia resort zdrowia, refundacją został objęty lek zawierający afatynib w ramach programu lekowego: Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca z zastosowaniem afatynibu.
Zmieniła się ponadto treść programu lekowego: Leczenie ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej. Refundacją objęto lek zawierającego etanercept, jako kolejny lek - obok ustekinumabu i adalimumabu.
Do programu lekowego: Leczenie nowotworów podścieliska przewodu pokarmowego (GIST) włączono lek zawierający sorafenib. Dotychczas pacjenci korzystali z tego leku w ramach chemioterapii niestandardowej.
Refundacją objęte zostały także preparaty immunoglobulin o nazwie handlowej Privigen w ramach programu lekowego: Leczenie pierwotnych niedoborów odporności (PNO) u pacjentów dorosłych.
Refundowane od 1 listopada są także leki zawierające tenofowir oraz kolejne leki zawierające substancje czynne: toksynę botulinową, cisplatynę, bosentan oraz docetaksel.
Zgodnie z ustawą refundacyjną lista leków refundowanych jest aktualizowana co dwa miesiące.

PAP, bk

Czytaj także

Nowa lista leków refundowanych. Dodano 63 środki, usunięto 25

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 15:36
W poniedziałek zacznie obowiązywać nowa lista refundacyjna. Znajdą się na niej 63 nowe produkty, w tym lek dla pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpital nie przyjął rannego 8-latka. Dymisja za grafik ostrych dyżurów

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 12:47
Stanowisko stracił dyrektor wydziału polityki społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Edward Kostecki, który zatwierdził grafik ostrych dyżurów.
rozwiń zwiń