X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izrael wprowadza segregację rasową w autobusach. Palestyńczycy nie pojadą razem z Żydami

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 17:05
Izrael wprowadza ograniczenia w komunikacji autobusowej dla Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu. Decyzję podjęto pod presją izraelskich osadników.
Izrael wprowadza segregację rasową w autobusach
Izrael wprowadza segregację rasową w autobusachFoto: Wikipedia/צולם על ידי עמוס מרון

Codziennie z okupowanego przez Izrael Zachodniego Brzegu do pracy dojeżdżają setki muzułmanów. Dotąd podróżowali tymi samymi autobusami co Żydzi. Pod presją osadników ma się to zmienić. Sprawa budzi duże kontrowersje. Palestyńczycy nazywają tę decyzję segregacją rasową.

Dziennik "Haaretz" przypomina, że nawet izraelska armia nie widzi w transporcie Palestyńczyków zagrożenia, ponieważ aby uzyskać pozwolenie na pracę w Izraelu, trzeba spełnić bardzo rygorystyczne warunki. Ministerstwo obrony Izraela odmawia jednak na razie komentarza w tej sprawie.

To już kolejny rodzaj segregacji w izraelskim transporcie. W 2010 roku, po 10 latach, przedłużono bowiem obowiązywanie segregacji płciowej w 56 liniach autobusowych, działających na wniosek ultraortodoksyjnych Żydów. Kobiety muszą tam siadać z tyłu pojazdu. Decyzję tę oprotestowały organizacje broniące praw człowieka, ale w odpowiedzi władze Izraela jedynie zmieniły przepisy dotyczące segregacji - według nich kobieta nie może zostać zmuszona do zmiany miejsca, a same autobusy są specjalnie znakowane.

''mr

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2014-10-27 15:50 Zgłoś
Za okupacji każdy Polak musiał schodzić z chodnika, jeśli mijał jakiegoś mundurowego szwaba, Żydzi korzystają z dorobku poprzednich pokoleń, historia najlepszą nauczycielką życia. Przy okazji, co z ideą multikulti? Może jednak państwa narodowe i granice, to jest nie najgorszy pomysł?

Czytaj także

Premier Izraela: nie negocjuje się z kimś, kto chce cię zabić

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 17:25
Benjamin Netanjahu powiedział w wywiadzie dla programu CNN "Global Public Square", że będzie rozmawiał z Palestyńczykami, ale nie można negocjować z Hamasem, czyli z wrogiem, "który zamierza nas zabić".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starcia policji z Palestyńczykami w Jerozolimie. W ruch poszły koktajle Mołotowa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 11:02
Do starć doszło między młodymi Palestyńczykami a izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Palestyńczycy sprzeciwiali się planowanym tu modłom żydowskich ortodoksów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerozolima: palestyński zamachowiec wjechał w tłum, zginęło dziecko

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 23:12
W Jerozolimie palestyński zamachowiec wjechał w tłum na stacji kolejowej. Zginęło trzymiesięczne dziecko, osiem osób zostało rannych, dwie z nich są w stanie ciężkim - poinformowała policja, uznając, że był to atak terrorystyczny.
rozwiń zwiń