X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zebrzydowice: woda w kranach z bakterią coli

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 11:00
Prawie 3,5 tysiąca osób z gminy Zebrzydowice w województwie śląskim nie może korzystać z wodociągu. Woda nadaje się tylko do spłukiwania toalet.
Audio
  • W wielu domach w Zebrzydowicach koło Cieszyna woda w kranach nie nadaje się do picia. Doszło tam do awarii wodociągu i skażenia bakterią e.coli - mówi dyrektor Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Zebrzydowicach Zdzisław Wira/IAR
Sanepid znalazł pałeczki e.coli. Kolejne badanie zaplanował na poniedziałek
Sanepid znalazł pałeczki e.coli. Kolejne badanie zaplanował na poniedziałekFoto: Rocky Mountain Laboratories, NIAID, NIH

Sanepid znalazł bakterie grupy coli oraz Escherichia coli w ujęciu głębinowym Staropolska, z którego woda dostarczana jest do odbiorców w Kończycach Małych i Zebrzydowicach. Komunalna firma zdecydowała o wyłączeniu wodociągu. Podwyższono także dawki chloru na pozostałych ujęciach.

Epidemiolodzy z Cieszyna poinformowali, że wody z ujęcia Staropolska nie wolno używać ani do celów spożywczych, ani do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, czy zębów.

Dobra woda jest dostarczana mieszkańcom beczkowozami. Można się także bezpłatnie zaopatrzyć w wodę w butelkach. W Zebrzydowicach wyznaczono dodatkowy całodobowy punkt poboru z ujęcia przy ul. Rzecznej.

Pracownicy wodociągów szukają przyczyny pojawienia się bakterii. Wyniki kolejnych badań kontrolnych znane będą w poniedziałek.
Woda z ujęcia Staropolska dociera do około 30 proc. odbiorców zebrzydowickich wodociągów.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

PAP/IAR/iz

Zobacz więcej na temat: bakterie coli śląskie woda

Czytaj także

Pijesz kranówkę? Uważaj

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 14:00
- Woda butelkowana i ta z kranu jest bezpieczna dla zdrowia - mówi dr Bożena Krogulska z Państwowego Zakładu Higieny. Ale to, co płynie z naszych kranów, może się różnić od tego, co dostarczają wodociągi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sanepid bije na alarm! Bakterie coli w znanej wodzie mineralnej

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 14:43
Woda mineralna, produkowana w Ciechocinku, zatruta bakteriami coli. Skażoną partię wycofano z handlu. Sanepid bada, w jaki sposób bakterie dostały się do butelkowanej wody mineralnej.
rozwiń zwiń