X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Barroso do Kopacz: mam nadzieję na owocną współpracę

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 14:35
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso pogratulował Ewie Kopacz objęcia funkcji szefa polskiego rządu. Życzył jej sukcesów w wypełnianiu zadań.
Premier Ewa Kopacz podczas ceremonii zaprzysiężenia rządu w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Premier Ewa Kopacz podczas ceremonii zaprzysiężenia rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Szef Komisji Europejskiej w depeszy przesłanej do Warszawy napisał, że jest przekonany, iż Polska pod przywództwem Ewy Kopacz będzie w dalszym ciągu aktywnie przyczyniać się do realizacji celów Unii Europejskiej i do jej rozwoju. Podkreślił, że ma to "kluczowe znaczenie", zwłaszcza, że Wspólnota ma przed sobą wiele problemów do rozwiązania, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Jose Barroso ma nadzieję, że współpraca między polską Radą Ministrów a Komisją Europejską będzie owocna i będzie przynosiła sukcesy obu stronom.
Zaprzysiężenie rządu Ewy Kopacz
W poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski powołał nowy rząd, na czele z premier Ewą Kopacz , której życzył odwagi i rozwagi w podejmowaniu najważniejszych wyzwań. Nowa prezes RM obiecała z kolei ciężką, solidną pracę i troskę o wszystkich Polaków.
x-news.pl, TVN24
Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim akty powołania otrzymało 18 ministrów. Wśród nich jest pięciu nowych i 13 pracujących w rządzie Donalda Tuska.
W nowym rządzie znaleźli się: szef PSL Janusz Piechociński - jako wicepremier i minister gospodarki, Tomasz Siemoniak - wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej. Po pięciu latach do rządu wrócił Grzegorz Schetyna - na funkcję ministra spraw zagranicznych. Po trzech z kolei latach do rządu wrócił Cezary Grabarczyk, który pokieruje Ministerstwem Sprawiedliwości.
Ministrowie debiutanci, którzy w poniedziałek zostali powołani do rządu, to: Teresa Piotrowska, która została szefową Ministerstwa Spraw Wewnętrznych; Andrzej Halicki, który stanął na czele resortu administracji i cyfryzacji i Maria Wasiak - powołana na ministra infrastruktury i rozwoju.
x-news.pl, TVN24
Rząd Ewy Kopacz - sylwetki ministrów >>>
Wśród ministrów, którzy otrzymali od prezydenta akty nominacji na funkcje zajmowane przez nich dotychczas w rządzie Tuska, znaleźli się: Bartosz Arłukowicz - minister zdrowia, Joanna Kluzik-Rostkowska - minister edukacji oraz Mateusz Szczurek - minister finansów.
Ministrem nauki i szkolnictwa wyższego została ponownie Lena Kolarska-Bobińska, ministrem sportu - Andrzej Biernat, ministrem rolnictwa - Marek Sawicki, ministrem skarbu - Włodzimierz Karpiński, ministrem kultury - Małgorzata Omilanowska, ministrem środowiska - Maciej Grabowski, ministrem pracy i polityki społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz.
Na szefa kancelarii premiera w randze ministra powołany został Jacek Cichocki.
Kopacz wygłosi expose 1 października. Tego samego dnia odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu. Zmiana na stanowisku szefa rządu była konieczna w związku z wyborem Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bronisław Komorowski powołał nowy rząd. "Życzę odwagi i rozwagi"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 13:46
Ewa Kopacz została 15. premierem III Rzeczypospolitej. Oprócz niej akty nominacji otrzymało 18 ministrów nowego rządu. Prezydent powiedział, że życzy nowej premier i całej Radzie Ministrów odwagi i rozwagi w podejmowaniu najważniejszych wyzwań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Ewa Kopacz przejęła urząd od Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 12:40
Premier udała się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy al. Ujazdowskich w Warszawie po uroczystości zaprzysiężenia swojego rządu w Pałacu Prezydenckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana w fotelu marszałka Sejmu. Wenderlich zastąpi Kopacz. Do środy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 12:59
Pracami Sejmu kieruje wicemarszałek Jerzy Wenderlich z SLD. Po zaprzysiężeniu rządu Ewy Kopacz to najstarszy z wicemarszałków administruje pracami parlamentu.
rozwiń zwiń