X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wystartował 20. Przystanek Woodstock, największy festiwal w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 16:26
To największa impreza w Polsce i jeden z największych festiwali na świecie. Co roku przyjeżdża na nią kilkaset tysięcy ludzi. Punktualnie o godzinie 15:00 w Kostrzynie nad Odrą rozpoczął się 20. Przystanek Woodstock.
Audio
  • Startuje Przystanek Woodstock - relacja Kamila Szwarbuły (IAR)
  • Ludzie czekają na Przystanek Woodstock (IAR)
Pole namiotowe XX Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą
Pole namiotowe XX Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad OdrąFoto: PAP/Lech Muszyński

Impreza organizowana przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to cztery sceny, na których w ciągu trzech dni wystąpi ponad 70 zespołów. Jerzy Owsiak najbardziej czeka na koncert Budki Suflera z okazji 40. rocznicy powstania zespołu.
Wśród największych gwiazd tegorocznej odsłony można wymienić zespoły Accept, Manu Chao La Ventura, SKA-P, Skindred, Volbeat, Skid Row czy Hatebreed.

20. Przystanek Woodstock. Radiowa Jedynka jest tam dla Was! >>>
Tradycyjnie na Woodstocku będą miały miejsce też specjalne wydarzenia muzyczne. To na przykład koncert zespołu Acid Drinkers z okazji 25. urodzin. Na scenie będzie można zobaczyć tez Jelonka, który wystąpi wraz z orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej.
Przystanek Woodstock to także Akademia Sztuk Przepięknych, czyli miejsce, gdzie młodzież może spotkać się i podyskutować z gośćmi zaproszonymi przez Jerzego Owsiaka. W tym roku są to m.in.: Muhammad Yunus, Maria Czubaszek, Bogusław Linda, Magdalena Środa, ksiądz Wojciech Lemański czy Agnieszka Holland.
Woodstock ma też swój teatr. W tym roku uczestnicy festiwalu będą zobaczyć sztukę "Bóg Mordu", przygotowany przez Teatr 6. Piętro. W rolach głównych Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura, Anna Dereszowska i Michał Żebrowski.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa ponad 1200 członków pokojowego patrolu. Jerzy Owsiak tłumaczy, żę są to ludzie wyszkoleni przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W Kostrzynie nad Odrą dodatkowo działa prawie 1300 policjantów.

Źródło: TVN24/x-news

Jak dojechać?

Ludzie udający się na Przystanek Woodstock muszą liczyć się z korkami, które na pewno powstaną w czwartek w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorzy i policja spodziewają się, że właśnie tego dnia najwięcej osób będzie przyjeżdżać na ten największy w Polsce festiwal.
Komisarz Sławomir Konieczny, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego w Gorzowie powiedział, że najłatwiej dojechać na festiwal od północy, ze strony Szczecina i Dębna. Doświadczenie pokazuje, że ta droga korkuje się najpóźniej. Ciekawym rozwiązaniem może tez być wjechanie do Kostrzyna nad Odrą od strony Niemiec.
Dwa dni temu organizatorzy zablokowali już możliwość wjechania samochodem na teren festiwalu. W związku z tym ludzie muszą pozostawiać swoje auta w Kostrzynie i okolicach. Sławomir Konieczny apeluje jednak o rozsądek przy parkowaniu swoich pojazdów. Czasami się zdarza, że ludzie parkują gdzie popadnie, nie myśląc o tym, że ich źle postawione auto jest zagrożeniem dla pozostałych użytkowników drogi. W takich wypadkach taki źle zaparkowany pojazd będzie odholowywany.
Pomocne mapy dla podróżnych, nie tylko udających się na Woodstock samochodem można znaleźć na stronie internetowej http://esri.pl/woodstockfestival

IAR, bk

Czytaj także

Przystanek Woodstock, sektorówka i polskie przemiany. "Mamy z czego być dumni"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:00
- Wczoraj, chyba z milionami Polaków, obejrzeliśmy reklamówkę, która mówi o naszych 10 latach we wspólnej Europie. Pojawia się w niej flaga, którą dwukrotnie rozwinięto na Przystanku i widząc to, poczuliśmy ogromną dumę - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20. Przystanek Woodstock. Jesteśmy tam dla Was!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 15:15
Przystanek Woodstock 2014 - jedyny taki festiwal we wszechświecie - czas zacząć! Tegoroczna, jubileuszowa edycja zapowiada się wyjątkowo. Bądźcie z nami, Jedynkowymi "woodstockowiczami"! Startujemy już 31 lipca...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowsze wraca na Przystanek Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 19:38
- Wracamy na Woodstock, bo tak chcieli słuchacze - cieszy się dyrektor zespołu Mazowsze Włodzimierz Izban.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock: będzie się działo

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 20:46
W czwartek oficjalne przecięcie wstęgi na otwarcie miasteczka Przystanku Woodstock. - Ale miasto kipi życiem już od wtorku - mówi w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń