X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

John Godson usunięty z Polski Razem za poparcie rządu Tuska

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 14:00
Poseł John Godson nie jest już członkiem Polski Razem Jarosława Gowina. Polityk poinformował o postanowieniu partii na Twitterze.
Audio
  • John Godson, wiceprezes Polski Razem: liczyłem się z konsekwencjami (IAR)
  • Jarosław Gowin, prezes Polski Razem: nie rozumiem decyzji Johna (IAR)
John Godson
John GodsonFoto: johngodson.pl

- Przed chwilą dostałem informację od Jarosława Gowina, że decyzją prezydium PRJG zostałem usunięty z szeregów partii - napisał poseł. Sprawa ma związek ze środowym głosowaniem w sprawie wniosku o wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. John Godson poparł gabinet PO-PSL. Swoją decyzję tłumaczył, tym, że "premier właśnie teraz potrzebuje wsparcia i modlitwy".
Pozostali posłowie Polski Razem głosowali przeciwko wnioskowi o wotum zaufania dla rządu. John Godson wczoraj złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa partii i zapewniał, że do Platformy Obywatelskiej, którą opuścił w sierpniu ubiegłego roku, wracać nie zamierza.

"Tak zrobiłby Jezus"

W środę Sejm udzielił gabinetowi Donalda Tuska wotum zaufania. Za było 237 posłów, przeciw - 203. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wśród posłów, którzy głosowali za udzieleniem wotum zaufania gabinetowi Donalda Tuska, było 201 członków Platformy Obywatelskiej, 31 Polskiego Stronnictwa Ludowego, 1 polityk z Twojego Ruchu i 4 posłów niezrzeszonych.

Sporym zaskoczeniem dla wielu obserwatorów sceny politycznej było to, że wśród posłów, którzy poparli rząd, znalazł się John Godson - wiceprezes opozycyjnego ugrupowania Polska Razem Jarosława Gowina.

Postanowił on na swoim profilu na Facebooku wyjaśnić przyczyny tej decyzji.

AFERA TAŚMOWA W POLSKIM RZĄDZIE - czytaj więcej >>>

"Podczas głosowania za wotum zaufania dla Rządu podjąłem decyzje by zagłosować ZA. Uważam, że to, co się stało, jakiego języka używali ministrowie Rządu jest naganne i wręcz karygodne. Ale uważam także, że Premier Donald Tusk, nie ważne, jakiego byśmy nie mieli zdania na jego temat, potrzebuje wsparcia i modlitwy właśnie teraz. Obraz, który mi przychodzi do serca to obraz, kiedy przyprowadzono do Jezusa kobietę złapaną na cudzołóstwie, którą chciano ukamienować. Jezus zadał jej oskarżycielom pytanie "Kto z was jest bez grzechu, niech rzuci pierwszy kamień". Miałem dylemat jak postąpić wiedząc, że ta decyzja może wpłynąć na moją dalszą aktywność polityczną, w tym jej zakończenie. Ale zadając sobie pytanie, co zrobiłby Jezus - nie miałem już wątpliwości. Serdecznie dziękuję za zrozumienie. Pozdrawiam" - pisał w środę.

W czwartek poseł Godson opublikował kolejny wpis (pisownia oryginalna):

"Są momenty kiedy trzeba wznieść się ponad podziałami politycznymi ze względu na rację stanu. To jest ten moment. Premier Donald Tusk przeprosił w Sejmie. Minister Radek Sikowski ubolewał. Ja wybaczam i oczekuję dalszego wyjaśnienia tej gorszącej afery".

Oba oświadczenia spotkały się z licznymi komentarzami zarówno przeciwników, jak i zwolenników tej decyzji.

Pozostali posłowie Polski Razem głosowali przeciwko wnioskowi o wotum zaufania dla rządu. John Godson ma świadomość konsekwencji swojego postępowania. Jeszcze w czwartek zrezygnowął z funkcji wiceprezesa partii.

"W związku wczorajszym głosowaniem, uprzejmie informuję że rezygnuję z funkcji wiceprezesa partii PRJG. Dalej pozostaję członkiem partii" - czytamy w komunikacie.

TVN24/x-news

Jarosław Gowin, prezes PR mówił w czwartek, że postawy kolegi nie rozumie. Dodał, że sprawiedliwość wymagała głosowania przeciwko rządowi.

IAR, bk

Czytaj także

Rząd Tuska ma w Sejmie większość. Głosowanie to potwierdziło

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 06:30
"Za" głosowało 237 posłów, "przeciwko" - 203. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Premier złożył wniosek o udzielenie rządowi wotum zaufania w związku z aferą taśmową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wotum zaufania dla rządu. Będą kolejne wnioski o odwołanie ministrów

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 10:43
Gorąca atmosfera po głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu. Opozycja zapowiada, że nie złoży broni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Godson popiera rząd i rezygnuje ze stanowiska w Polsce Razem. "Tak zrobiłby Jezus"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:27
Podczas środowego głosowania nad wotum zaufania dla rządu kilka głosów poparcia okazało się dużą niespodzianką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycja atakuje rząd. Wnioski o dymisje w przygotowaniu

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 22:50
Rząd Donalda Tuska będzie bombardowany kolejnymi wnioskami o odwołanie szefów MSZ i MSW. Na pierwszy ogień idzie Bartłomiej Sienkiewicz. Dwie największe partie opozycyjne chcą, by Sejm udzielił im wotum nieufności.
rozwiń zwiń